6 Günde AKK Aşmak Normal Mi?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi 75 GB kotayı 6 günde doldurmak normal mi? Bu ay bir tek fortnite'ın 3-4 GB'lık bir güncellemesi dışında hiç bir indirme yapılmamıştır. WiFi'a bağlananlarda sadece mobil'den bağlanıyor, ayrıca İPTV (Tivibu)'de mevcut. Bu kotayı aşmamız için bir sebep mi? 24Mbps paketini her ayın başında 8Mbps kullanmaktan cidden bıktım artık.

Not: TTNET kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim başıma çoğu servis sağlayıcıda dönem, dönem gelen bir durum. Müşteri hizmetleriyle görüş bir istersen.

Düzenleme: Başkaları erişiyor olmasın modeminize?

4.5G zaten interneti çok kullanmamızın bir etkeni. 24Mbps hız için 75GB çok az. 6 GB indirme yaptığın zaman kotadan daha fazlası eksilebiliyor. Bu tür paketler klasik ev kullanıcıları için.

Aynı değeri ben 2-3 gün içinde aşıyordum :) Kullanım sıklığından ziyade veri miktarı önemli.
Siz indirme yapmasanız bile video izlemek, sosyal medyada gezme vs. aslında indirme yapmak oluyor. Özellikle 720p ve üzeri içerik tüketince kota acayip hızlı tükeniyor.

Gayet normal, Tivibu az kullanmıyor. Benim evde 3 telefon, 1 laptop ve özellikle TV+ sürekli açık ki 1080p yayın izlendiğinden sürekli 1mb/s kullanıyor TV+ routerin arayüzünden baktığımda, buyrun bakın 3 Kasım Cumartesi'den bu güne kadar (4 günde) ne kadar harcamışım, herhangi bir indirme falan da yapılmadı:

opera_2018-11-07_21-57-48.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı