6 Mayıs 2021 vakaları açıklandı

2 haftada günlük vakayı 40.000 azaltmak, hem de hemen herkes dışarıdayken ve metrobüslerde sıradan gün kalabalığı oluşuyorken.
Ne tarafa el sallıyoruz?

Hocam ben defalarca dışarıya ekmek almak için çıktım ve bir yerde toplanmış dedikoducu teyzeleri gördüm, bir yerde toplanmış Brawl Stars oynayan ortaokul çocuklarını gördüm ve gezmek için dışarı çıkanları gördüm. Yani gördüklerimden sonra bunu tam kapanma değilde kısmi kapanma olarak düşünüyorum. İlk defa virüs Türkiye'ye bulaştığında millet korkmuştu her yer bomboştu şimdi ise durum ortada.

Bu testleri kim yaptırıyor? Bilgisi olan var mı?
13 Nisan'da 300.000 bin kişi arasında test yaptıran kişiler arasındaydım, iş yerleri, vatandaşlar, set oyuncuları vb. bunlara dahil. Test sayısının abartıldığını düşünmüyorum bence vakalar az gösteriliyor.
İlk defa virüs Türkiye'ye bulaştığında millet korkmuştu her yer bomboştu şimdi ise durum ortada.
O zamanlar gerçekten insanlar eli ayağına dolanmıştı ne yapacaklarını şaşırmıştı ilk kez böyle bir şeyle karşı karşıdaydı bir nesil ama şimdi umurlarında bile değil.

1620322331934.png

1 aya 20 test 19 vaka. Yazın bunu, güzel laf bu.

2 haftada -40k vaka, o da güzel hikaye ha. Bizim mahallede maskesiz en az 20 çocuk, 10 da yetişkin geziyor dışarıda. Sadece bizim küçük mahallemizdeki sayılar bunlar.

Geri
Yukarı