6 pin girişli ekran kartına 4 pin Molex to 6+2 pin dönüştürücü takmak

Fr4uDeX

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta yazdığı gibi ben bu Molex to 6+2 pin dönüştürücüyü alıp 2 pini ayırıp takarsam güç kaybı olur mu? Sonuçta 2 pini ayırıyoruz yani 8 pine göre mi çalışır yoksa 6 pine göre çalışıp güç kaybetmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten çoğu PSU'nun PCIe güç pinleri 6+2 şeklinde olur. Problem olacağını düşünmüyorum, Molex to 6+2 olması bana göre pek bir şey değiştirmiyor.

Zaten çoğu PSU'nun PCIe güç pinleri 6+2 şeklinde olur. Problem olacağını düşünmüyorum, Molex to 6+2 olması bana göre pek bir şey değiştirmiyor.
Yani sadece öğrenmek istediğim şu aklımı karıştıran sorun şu ki ben 6+2 pin dönüştürücü alıcam fakat 2 pini ayırıp kullanıcam bu 2 pinin kablosu molexe bağlı yani kısacası şunu diyeyim 2 pini ayırınca 6 pin taktıktan sonra güç kaybı olur mu mesela örnek 8 pin takınca 150w veriyorsa 6 pin takınca 75w mı verir yoksa daha mı az verir sonuçta bir molex 12v x 5A verebiliyor yani 12v x 4A verebilir mi o yüzden sordum aslında pek iyi bir açıklama olmadı fakat kısacası 2 pini ayırınca 8 pin gücü mü verir yoksa 6 pin gücü mü verir

Geri
Yukarı