6. sınıfta netler nasıl yükseltilir?

Ya ben 6. sınıfım. Denemelerde hiç 400'ün üstüne çıkamadım keriz gibi de 6. sınıfta çok ders çalışmak istemiyorum eve gelip bari 1, 1 buçuk saat ders çalışmak iyidir diye düşünüyorum bugünde 344 almışım 3. olmuşum. 1 buçuk saat çalışayım diyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

8. sınıfa girmeden çalışmanı tavsiye etmem ülkenin eğitim sistemi hiç stabil değil daha 2 yıl var önünde bu kadar erkenci davranma sadece 6. sınıf konularına göz gezdir ödevlerini yap yeterli olur.

Ya ben 6. sınıfım. Denemelerde hiç 400'ün üstüne çıkamadım keriz gibi de 6. sınıfta çok ders çalışmak istemiyorum eve gelip bari 1, 1 buçuk saat ders çalışmak iyidir diye düşünüyorum bugünde 344 almışım 3. olmuşum. 1 buçuk saat çalışayım diyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bol bol soru çöz hadi 6. sınıfın günde işlediğiniz konudan 20 soru çözen ideal matematik Türkçe desen günde taş çatlasın 60 soru oda 1 saat bile etmez. 8. sınıfa geldiğinde ise düzenli olarak deneme çöz çok faydalı soru tiplerine alışıyorsun vesaire.

Çok değil düzenli çalış her ders başına oturduğunda küçükde olsa bir şeyler öğrenmeye çalış olmazsada olmasın bırak daha 2 senen var LGS kalkacak söylentileri var ayrıca 6 ve 8.sınıf konuları çok farkı 7.sınıfta çalışmaya başlamak idealdir.

8. sınıfa girmeden çalışmanı tavsiye etmem ülkenin eğitim sistemi hiç stabil değil daha 2 yıl var önünde bu kadar erkenci davranma sadece 6. sınıf konularına göz gezdir ödevlerini yap yeterli olur.
Yani bence en azından bir disiplin oluşsun, geldiğinde bir tekrar falan yapsın en azından bence.

Temelini sağlam at ve ders çalışma alışkanlığı kazan, günlük tekrar yap ve hafta sonunda haftalık tekrar yap. Paragraf çöz bol bol, günde 1-1,5 saat çalışıyorsan en azından 30 dk'sını paragrafa harca, geri kalanınıda matematiğe falan göm. Paragraf soruları çok önemli, çünkü artık sosyal sorularında bile resmen paragraf var. Ayrıca tabii okuduğunu anlama, matematik yeni nesil sorular da okuduğunu anlama üzerine olduğu için zorlanıyoruz, okuduğunu anlamaya yönelik soru çözersen (paragraf, yeni nesil matematik vs.) yaparsın. Az çalış ama öz çalış, 20 soru çöz istiyorsan ama gerçekten çöz yani, gerçekten kafana kazınsın.
Hepinize çok saģolun Bi nedenden dolayı bilgisayardan giremiyom 48 saat sonra girebilirim hepini çok yardımcı oldunuz sağolun

Geri
Yukarı