6 yıldır süren kaşıntım nasıl bitecek?

Planet90

Picopat
6 yıldır kaşıntı sorunum var. Kan testindede sonuç çıkmıyor bir şey.

Bu yüzden crebros 5 mg ilacını kullanıyorum 6 yıldır. Bu ilacı kullandığım için kaşıntıyı hissetmiyorum ama kullanmazsam eğer...

Acaba kilolarla alakalı bir olay olabilir mi? Çok fazla kilolar var.

Kan değerlerinde bir şey çıkmadıysa yüksek olasılık psikolojiktir hocam. Ama eğer fazla kilo varsa kesin etkisi vardır.

İşte hap içiyorum senelerdir her gün. Herhangi bir şey tetiklemiyor kaşıntıyı

Hapın etkisi 1 gün sürüyor, 1 gün sonra içmezsem yavaş yavaş kaşıntılar başlıyor farklı farklı yerlerde. Vücudumda bazı küçük kırmızı leke kurdeşenler haricinde bir şey yok.

İşte hap içiyorum senelerdir her gün. Herhangi bir şey tetiklemiyor kaşıntıyı.

Hapın etkisi 1 gün sürüyor, 1 gün sonra içmezsem yavaş yavaş kaşıntılar başlıyor farklı farklı yerlerde. Vücudumda bazı küçük kırmızı leke kurdeşenler haricinde bir şey yok.

Ya şöyle söyleyeyim. Bir arkadaşım vardı 2 yıldır vücudunda 1 gün arayla kırmızı bir şeyler çıkıp deli gibi kaşındırırdı. Kaç tane ilaç kullandı kaç teste girdi tertemiz çıkıyordu. Bir gün konuştuk, kaşınmaya başladığında kafasını başka yere odaklamasını söyledim ilgisini oradan çekmesini. Uzun bir zamandır problem yaşamıyormuş. Bence seninki psikolojik bir sorun dediğim denersen iyi gelebilir. İlaç illa gerekli diyorsan bilemiyorum.

İşte hap içiyorum senelerdir her gün. Herhangi bir şey tetiklemiyor kaşıntıyı

Cildiyeye gittin mi?

Ya şöyle söyleyeyim. Bir arkadaşım vardı 2 yıldır vücudunda 1 gün arayla kırmızı bir şeyler çıkıp deli gibi kaşındırırdı. Kaç tane ilaç kullandı kaç teste girdi tertemiz çıkıyordu. Bir gün konuştuk, kaşınmaya başladığında kafasını başka yere odaklamasını söyledim ilgisini oradan çekmesini. Uzun bir zamandır problem yaşamıyormuş. Bence seninki psikolojik bir sorun dediğim denersen iyi gelebilir. İlaç illa gerekli diyorsan bilemiyorum.
Ne kadar göz ardı edilse de zihin ve bedenin bağlılığı yadsınamaz.

Bu psikolojik bir şey değil.
Hadi 1-2 gün öyle diyelim, çocuk 6 yıldır kaşınıyormuş.
6 yıl içinde hiç mi psikiyatriye gitmemiştir bu çocuk?
Ya da en basitinden doktor bu durumu anlayıp psikiyatriye sevk etmiştir.

Geri
Yukarı