6 Yıllık Vodafone Deneyimi

UcanMuz

Decipat
Merhaba. Ben 6 (hatta belki de 7 yıl) yıllık Vodafone kullanıcısıyım. Belki de geçmiştir. Bu süreçte neler yaşadığımı sizler ile paylaşacağım.

Öncelikle 2016'nın sonlarına doğru evimizde bir eksiklik olduğunu hissettik. O zamanda altyapımızda fiber yoktu. İnternetten de pek anlamazdık. Tabii hatlar Vodafone, gittik Vodafone'a ve internet baktık. Bize 8 Mbps bir internet sundular. Ve üstelik bu sundukları internet 50 GB kotalıydı. Tamam dedik olur dedik. 60 TL'ye gerçekten bize bunu kakaladılar. Ondan sonra bize kota yetmemeye başladı. Paket yükselttik 8 Mbps sınırsız kotaya geçtik. Bize her ay 70 TL ödeyeceğimiz söylendi. 6 ay sonra 110 115 liralık faturalar yansımaya başladı. Her neyse dedik 2 yıl boyunca böyle devam etti. 2018'in ortalarında 1 Mbps aldığımızı fark edip konuştuk ettik ve yine paket yükselttik. 16 Mbps'e geçmiştik bu sefer. 80 TL ödeyerek devam ettik. 6 ay sonra bilin bakalım ne oldu? 120 TL'lik 130 TL'lik faturalar. Şaka gibi değil mi? Bize söylenen fiyat 80 TL aldıkları para 120 TL en az. Sesimizi çıkarmadık geldik 2021'e. 2 Mbps aldığımızı fark ettik. Bir şey yapmadık düzeltmelerini bekledik. Her hafta 1 ya da 2 kere en az internet kesiliyordu. Aldıkları paralar yetmiyormuş gibi bir de müşteri hizmetlerini aratıyorlardı 50 saat. Müşteri hizmetlerinden bahsetmiyorum bile, 2 saatte açıyorlar resmen. Üstelik o kadar bekliyorsunuz, ardından size verdikleri cevap "biraz bekleyin internet gelir". Ardından fark ettik ki bizden izinsiz paketimizi yenilemişler. 80 TL geldi 6 ay yine. Aa fiyat düşmüş diye sevinirken bilin bakalım 6 ay sonra ne oldu? Yine 120 TL :D. 2022 Aralık'ta artık tahammülümüz kalmadı. 1 Gbps TurkNet internete geçtik. Altyapımız da el veriyordu. Şu anda rahat bir şekilde kullanıyorum fakat sanırım router almam gerekecek.

Sadede gelirsek almayın aldırmayın. Leş gibi müşteri hizmetleri, aşırı kötü internet, 1000 TL cayma bedeli modem ücreti kurulum ücreti vs. vs. Alınmaz kesinlikle önermiyorum.

Mobil internette olduğu gibi ev internetinde de rezalet ötesi. Tercih edilmemeli.

İstanbul'un neredeyse her yerinde 4.5G de rezalet indirme hızları alıyorum. Almayın aldırmayın.

Ben 2,5 yılda delirdim. 6 yıl dayanmışsın helal olsun.

Kırıkkale/Merkez aynı şekilde, 2 haftadır her gece saat 8 den sonra bağlantı kopup geliyor.
3-4 ayda bir internet 1-2 haftalığına kesiliyor, vaat edilenin 1/4'ü hızda internet sunuyorlar (upload 0,4 vaat edilen 2).
Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için bazenleri 30-40 dakika hatta ıslık şarkısını dinleyerek beklemeniz gerekiyor. Rezalet bi firma, diğer firmaların da Vodafoneden pek farkları olduğunu sanmıyorum açıkçası, nereye baksan şikayet sadece 2-3 düzgün sonradan açılmış firma hakkında güzel yorumlar var (Turknet vb.).

Annemin telefonu neredeyse 5-6 sene boyunca Vodafone hattıyla kullanıldı ilallah ettiyordu, çekmemeler mi dersin kopukluklar mı dersin olmadık şey yoktu.

Tek güzel yanı aldığı paket yanlışım yoksa kalan internetini vs bir sonraki aya ekliyordu bir o olay iyiydi.

6 sene nasıl sabrettiniz ya ilk sorunda çıkmıştım ben.

Ben 2,5 yılda delirdim. 6 yıl dayanmışsın helal olsun.
2,5 yıl da iyiymiş hocam ben 20 gün dayanabildim mobilde. İnternetten 5GB diye sattıkları paket 3GB çıktı. Niye dediğimde onaylamamışsınız diyor. Sitede hattınızı bayiden mi alırsınız yoksa evinize mi gönderelim diye soruyor. Bayiden istedim, taciz edercesine her gün aradılar evinize gönderelim diye dedim yok istemiyorum bayiden alacağım. Buymuş onaylamadığım herhalde. Aynı sorunu yaşayan başka kişiler de vardı. Twitter'dan yazdım, dm atın dediler. Sonrasında bıkıp engellediler. Sözleşmenizde yazıyor online işlemlerden bakın dediler. Online işlemlerde sözleşme gözükmüyor ki ben bayide sordum sözleşmede yazmıyor dediler. En son suçu bayiye vs attılar 20 günün cayma bedelini bayi kendi cebinden ödedi başka hatta geçtim kurtuldum. Müşteri hizmetleriyle 56dk yaptığım görüşmeleri saymıyorum bile

Geri
Yukarı