60.000₺ her şey dahil masaüstü bilgisayar toplama

Bütçe
60.000₺ (En fazla 1.000-2.000₺ arttırabilirim.)

Batuuu40

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Üniversitede hem yüksek grafiklerde rahatça oyun oynamak, hem de kendi kendime Blender ile 3D modelleme öğrenebileceğim bir her şey dahil masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum ama bilgim yeterli olmadığı için sizlere danışmaya karar verdim. Bütçem 60.000₺ civarında, 1.000-2.000₺ kadar arttırabilirim. Toplamak istediğim sistemde kulaklık haricinde olmasını istediğim ekipmanlar şunlar:
  • 24-27 inç, 144-165Hz oyuncu monitörü.
  • SteelSeries, Logitech, Razer vb. gibi güvenilir sağlam oyuncu markalarından fare ve klavye.
  • XL fare altlığı.
Sistem özellikleri için çok emin olamadım, kendimce İtopya sitesinden parça seçtim, ne kadar iyi bilemedim o yüzden topladığım sistemi konu sonunda ayrı link olarak atacağım.

Aradığım sistem özellikleri:
  • i5-13600K veya aynı seviyelerde işlemci (AMD'de olabilir) (ekran kartı darboğaz yapacak ise daha yüksek model olabilir)
  • 4060, 4060 Ti veya 4070 serisi ekran kartı (bütçeye sığarsa daha yüksek model olabilir)
  • Anakart yukarıda yazdığım parçaları desteklemeli, DDR5 desteklemeli.
  • 16 GB DDR5 RAM (bütçeye sığarsa 32 GB olabilir.)
  • 1TB veya 2TB M.2 SSD.
  • Güç ünitesi sıkıntı çıkarmayacak, bilgisayar ev yaktırmayacak markalardan 650+80W veya 750W olabilir, gerekirse daha yüksek olabilir.
  • Bilgisayar kasası 3 ön, 1 arka fan olacak şekilde sizlerin seçimine kalmış, bütçem estetiğe değil performansa odaklı.
  • İşlemci soğutucusu fanlı olursa benim için daha iyi olur, hayatımda sıvı soğutma ile çalışan bilgisayar hiç görmedim o yüzden güvenemiyorum.
Yukarıda yazdığım parçalardan daha iyi olan başka parçalar eğer bütçeme sığıyor ise belirtebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

İtopya'dan topladığım sistemin linki: İtopya sistem

Düzenleme: Fare altlığı eklemeyi unutmuşum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba. Üniversitede hem yüksek grafiklerde rahatça oyun oynamak, hem de kendi kendime Blender ile 3D modelleme öğrenebileceğim bir her şey dahil masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum ama bilgim yeterli olmadığı için sizlere danışmaya karar verdim. Bütçem 60.000₺ civarında, 1.000-2.000₺ kadar arttırabilirim. Toplamak istediğim sistemde kulaklık haricinde olmasını istediğim ekipmanlar şunlar:
  • 24-27 inç, 144-165Hz oyuncu monitörü.
  • SteelSeries, Logitech, Razer vb. gibi güvenilir sağlam oyuncu markalarından fare ve klavye.
  • XL fare altlığı.
Sistem özellikleri için çok emin olamadım, kendimce İtopya sitesinden parça seçtim, ne kadar iyi bilemedim o yüzden topladığım sistemi konu sonunda ayrı link olarak atacağım.

Aradığım sistem özellikleri:
  • i5-13600K veya aynı seviyelerde işlemci (AMD'de olabilir) (ekran kartı darboğaz yapacak ise daha yüksek model olabilir)
  • 4060, 4060 Ti veya 4070 serisi ekran kartı (bütçeye sığarsa daha yüksek model olabilir)
  • Anakart yukarıda yazdığım parçaları desteklemeli, DDR5 desteklemeli.
  • 16 GB DDR5 RAM (bütçeye sığarsa 32 GB olabilir.)
  • 1TB veya 2TB M.2 SSD.
  • Güç ünitesi sıkıntı çıkarmayacak, bilgisayar ev yaktırmayacak markalardan 650+80W veya 750W olabilir, gerekirse daha yüksek olabilir.
  • Bilgisayar kasası 3 ön, 1 arka fan olacak şekilde sizlerin seçimine kalmış, bütçem estetiğe değil performansa odaklı.
  • İşlemci soğutucusu fanlı olursa benim için daha iyi olur, hayatımda sıvı soğutma ile çalışan bilgisayar hiç görmedim o yüzden güvenemiyorum.
Yukarıda yazdığım parçalardan daha iyi olan başka parçalar eğer bütçeme sığıyor ise belirtebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

İtopya'dan topladığım sistemin linki: İtopya sistem

Düzenleme: Fare altlığı eklemeyi unutmuşum.
Ben size 55k monitör dahil yapayım 5kya ekipman alırsınız uygun mudur?

55500-56000 TL yapıyor bunlar. Kalan paraya ekipman alınabilir. O konuda benden daha bilgili arkadaşlar vardır yeni konu açmanızı tavsiye ederim.

55500-56000 TL yapıyor bunlar. Kalan paraya ekipman alınabilir. O konuda benden daha bilgili arkadaşlar vardır yeni konu açmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler bunu not aldım. Başka birileri sistem atacak mı diye bekliyorum.

Teşekkürler bunu not aldım. Başka birileri sistem atacak mı diye bekliyorum.

Beklemeyin bence hocam. Bundan iyi sistem alınamaz zaten şu anda. Fiyatlar artabilir malum Türkiye'de yaşıyoruz.

Toplam 56.796 Tl tutuyor hocam böyle bir şey de toplanabilir. Seçenek olsun diye attım.

Hocam attığınız sistem çok hoşuma gitti 20.000₺'ye 4070ti ekran kartını görünce bunu kesin almalıyım dedim kendime ama daha biraz önce bana 1 yıldır YKS sınavından sonra istediğim bilgisayarı alacağını söyleyen babam şimdi fikrini değiştirmiş, bana bilgisayar almak istemediğini söyledi. Bende bir şey diyemedim, babam eski kafa biraz şimdi karşı çıksam kavga çıkacak üniversiteye aramız bozuk başlamayım dedim. Attığınız sistem cidden aşırı iyi fiyatına göre ama maalesef alamıyorum artık.

Adminler konuyu kapatabilir, bilgisayar alamayacağım için konunun açık kalmasına gerek yok.

Geri
Yukarı