60.000₺ sistem toplama

Ömer Gülçin

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi alırsan 60 bin lirani çöpe atmış olursun. Arkadasin dedigi gibi en kralından 4080 sistem toplanır bu bütçeye.

59520 TL yapıyor. İsteğe bağlı daha estetik bir kasa alınabilir.

Aslında RTX 4090'lı PC toplanabilir tabi darboğaz olur ama 4090 için bence değer. İsterseniz toplayabilirim.

59520 TL yapıyor. İsteğe bağlı daha estetik bir kasa alınabilir.

Aslında RTX 4090'lı PC toplanabilir tabii darboğaz olur ama 4090 için bence değer. İsterseniz toplayabilirim.

4090 toplarsanız sevinirim
Şu an aslında benim kasada RTX 4090 var ama anakart işlemci falan zayıf kalıyor ya komple evdeki bilgisayarı satıp düzülü hazır alacağım ya da ekran kartını satmadan yeni sistem alacağım ekran kartı almayacağım yeni sisteme şuankini kullanacağım
4090 için bir sistem toplarsanız onu alayım

Anladığım kadarıyla RTX 4090 ekran kartınız var. Peki kalan bütçeniz ne kadar? Bir de mevcut sisteminizi paylaşır mısınız ona göre ekleme çıkarma yapbiliriz.

Anladığım kadarıyla RTX 4090 ekran kartınız var. Peki kalan bütçeniz ne kadar? Bir de mevcut sisteminizi paylaşır mısınız ona göre ekleme çıkarma yapbiliriz.

Hocam şöyle söyleyim
Mevcut sistemim
Exper kasa
Hcs marka anakart
Exper kasa
1050+80W Power Supply
Intel i5 3.nesil işlemci
Gigabyte RTX 4090 vision 24 GB ekran kartı
8x2 hyperix RAM bellek
Samsung 870 EVO ve 890 EVO SSD toplam depolama 750GB
Kasa arkası fan ve işlemci fanı

Bu sistem var şu an ben de yavaş yavaş ben toplamıştım ama işlemci ekran kartını besleyemiyor işlemci anakart RAM bellek ve sıvı soğutucu almam lazım bunları almak yerine sıfırdan bir sistem mi yapsam diye düşündüm aslında

60.000₺-70.000₺ bütçem var

Yukarısı 40855 TL yapıyor. İhtiyacınıza göre alırsınız. Ekran kartınız varmış zaten. Kasayı da keyfinize göre seçebilirsiniz.

İntel isterseniz işlemciyi ve anakartı şunlarla değiştirin:

Intel Raptor Lake İ9 13900K 5.80 Ghz 1700Pin Fansız (Box) Vgalı

Hocam ben 63 civarlarında şu sistemi topladım. Tüm parçaları en üst kalitede çok içime sindi. Aldığım yerleri ve fiyatlarını da harfi harfine yazdım. Belki yardımı dokunur.

Evde phanteks 280mm sogutucum vardı sogutucu almadım sadece. Sen 3-3.500 civarlaına sogutucu eklersın. Arctic freezer 280, 360 olabilir. Veya bu Deepcool LT720 olabilir. Bunlar haricinde soğutucu almazdım açıkcası. Belki NZXT nin soğutucularından biri olabilir ama onlar fiyatları biraz fazla şişiriyor.

- GPU [28.999 TL] - PNY NVIDIA RTX 4080 16GB XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB Triple Fan
- CPU [11.780 TL] - AMD Ryzen 7 7800X3D
- CASE [2.699 TL] - Lian Li Lancool 216 Siyah ARGB E-ATX Mid Tower Bilgisayar Kasası
- RAM [3.980 TL] - GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 NEO RGB DDR5 6000MHz CL30
- SSD [2.970 TL] - Kingston KC3000 2TB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
- PSU [3.000 TL] - MSI MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD (PCI-E destekli)
- MOBO [9.800 TL] - Asus Rog Strix B650E-E Gaming WIFI

2 haftadır araştırıyorum. Uyumluluktan, parça kalitelerine, kronik sorunlardan darboğaza kadar okumadığım yer kalmadı :D Fiyatlar biraz artmış veya azalmış olabilir. Duruma göre alternatiflerine bakarsın.

Fan takviyesi olarak arcticfanlarına bakabilirsin. F/P fanlardır, sessizdir performansı yeterlidir.

Anakart rog strix b650-e gaming yerine Asus ROG Strix B650-A de kullanabi.lirsin. 2k civarında butce saglar sana.

Son düzenleme:

Yukarısı 40855 TL yapıyor. İhtiyacınıza göre alırsınız. Ekran kartınız varmış zaten. Kasayı da keyfinize göre seçebilirsiniz.

Intel isterseniz işlemciyi ve anakartı şunlarla değiştirin:

Intel Raptor Lake İ9 13900K 5.80 Ghz 1700Pin Fansız (Box) Vgalı

• Teşekkür ederim hocam ekran kartına (RTX 4090 yazmışım yanlışlıkla, elimdeki ekran kartı RTX 3090) göre bunları alır bir de yeni kasa alıp dizerim, şu anki sistemde fazlalık olarak GTX 1060 var elimde onu takar satarım.
  • Yeni sistemde işlemci konusuna gelecek olursak bu zamana kadar AMD kullanmadım hep Intel kullandım oyun ve grafik tasarım programları kullanacağım ağırlıklı olarak Intel mi iyi olur AMD mi sizce?
  • Şuan High Power 1050w+80w PSU kullanıyorum yeni sistemde bunu kullansam olur mu yoksa sizin önerdiğiniz Asus mu kullanayım
  • yeni sisteme hangi kasa uyumlu olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı