60.000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
60.000 TL

Duplicate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Vardiya Zabiti
Herkese merhaba, birkaç aydır sistem dizmeyi planlıyorum fakat istediğim sistemi tam olarak istediğim fiyata dizemiyordum. Ben de bütçemi biraz daha arttırıp 60 bin TL civarına getirdim. Yukarı ve aşağı olmak üzere 5.000 TL oynayabilir. 2K çözünürlükte 27 inç bir IPS monitör ve NVIDIA ekran kartlı bir sistem tavsiyesi yaparsanız çok sevinirim. Hazır veya parça parça olması fark etmez. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
51127.

Çok teşekkür ederim tavsiye için. Aklıma şöyle bir şey takıldı, işlemciyi biraz kıssam ve SSD satın almasam çünkü mevcut sistemimdeki SSD'leri söküp kullanabilirim. Üstüne de dediğim gibi 5.000 TL de yukarı çıkartsam bütçeyi acaba RTX 4080'e yeter mi?@Prime777

Yannlışlıkla boşluk bırakmadan işaretlemişim hocam pardon. @Prime777

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim tavsiye için. Aklıma şöyle bir şey takıldı, işlemciyi biraz kıssam ve SSD satın almasam çünkü mevcut sistemimdeki SSD'leri söküp kullanabilirim. Üstüne de dediğim gibi 5.000 TL de yukarı çıkartsam bütçeyi acaba RTX 4080'e yeter mi?@prime777

Yannlışlıkla boşluk bırakmadan işaretlemişim hocam pardon. @Prime777

62551.

Minimum böyle, maalesef. 7500F ile de 4080 pek mantıklı değil; UHD değilse...

Maksimum böyle kısılır, bu da iyi olmaz. 4070 Ti daha mantıklı.

59135.

@Duplicate işlemci maksimum 7500F kısılır.

SSD'di de çıkartsan geçiyor maalesef.

@Prime777 Çok teşekkür ederim sanırım RTX 4070 Ti'da karar kıldım. Başka bir konu daha danışmak istiyorum size ben muhtemelen ay sonu gibi Türkiye'de olacağım yani ürünleri o zaman teslim alabilirim gibi duruyor. Singapur'dan alışveriş şansım var fakat fiyatlar TL bazında daha da pahalı dolayısıyla ürünleri Türkiye'den sipariş edeceğim.

Kafama takılan olay şu, ben şuandan itibaren sipariş etsem ürünleri evime gelse mi daha mantıklı olur sizce? Yoksa geldiğim zaman mı sipariş etsem? Ürünlerde bir sıkıntı olursa iade günlerini kaçırmak istemiyorum bundan dolayı çekindim. Ama şimdi almayı da bir ay sonra bile ne kadar zamlanacağını bilmediğim için istiyorum. Çok arada kaldım.

@Prime777 Hocam müsait olduğunuzda konuya tekrar bakma şansınız var mı. Bugün sizin paylaştığınız MSI MAG 274UPF 27" 1ms UHD Type-C IPS monitörünü satın aldım. Sistem için ayırdığım bütçe net olarak 65.000 - 70.000 TL olarak güncelledim. Bu fiyata şuan RTX 4080'li bir sistem toplayabilir miyiz dersiniz?

Son düzenleme:
73357 TL.

Eğer dersen kasayı düşür ve anakartı düşür, biraz daha da çıkarsan 7800x3D olur.

73357 TL.

Eğer dersen kasayı düşür ve anakartı düşür, biraz daha da çıkarsan 7800x3D olur.
Hocam hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Kasadan, PSU'dan ve anakarttan kıssak zaten WI-FI olayına falan gerek yok ben kablolu internet kullanacağım. Çok yordum sizi de kusura bakmayın. :)

73714.

73714.

Çok teşekkür ederim sanırım bu şekilde alacağım. Tek kafama takılan şey bu Anakart modelinde sanki 1 yuva M.2 SSD vardı diye hatırlıyorum ama sitede 2 yazıyor. Eğer 2 ise hiç değiştirmeden tamamen bu şekilde satın almayı planlıyorum. Bir de 11.11 indirimlerini beklememi tavsiye eder misiniz? Ya da kara cuma indirimlerini?

Çok teşekkür ederim sanırım bu şekilde alacağım. Tek kafama takılan şey bu anakart modelinde sanki 1 yuva M.2 SSD vardı diye hatırlıyorum ama sitede 2 yazıyor. Eğer 2 ise hiç değiştirmeden tamamen bu şekilde satın almayı planlıyorum. Bir de 11.11 indirimlerini beklememi tavsiye eder misiniz? Ya da Kara Cuma indirimlerini?

O s3h modeli olabilir. 2 tane var.

1699535632082.png

İndirimler hakkında bilgim yok. Beklemezdim ben. Zaten indirim olsa da, hani ne değişebilir ki?

BitFenix PSU ile çok bilgim yok, ama @Oreki önerdiği için öneriyorum. Bir de yeni güç kablosu var. 850W, fazla yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı