60.000 TL'ye 4000 serisi gaming laptop önerisi

Bütçe
60.000 TL
Hocam bence güzel bir 4070 rog çek keyfine bak.
Peki o halde şöyle sorayım MSI, Gigabyte, Asus, HP, Lenovo markaları arasında kalsam elbet birbirinden ayrı özellikler artıları eksiler vardır fakat şunu alsan pişman olmazsın dediğin marka var mı? :)
@UmbraPestis hocam baştan desenize :D Lenovo, Alienware falan bakabilirsiniz. Eğer bana Euro olarak bütçe ve alabileceğiniz alışveriş siteleri atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Ama genel olarak Alienware ve Lenovolar üst düzeydir.
1.500 - 1.700 Euro bütçe ayırdım. Güncel oyunları uzun vadede oynayabileceğim, render alırken zorlanmayacağım, soğutması yeterli, malzeme kalitesi yüksek laptop arıyorum. Verdiğim bütçe istediğim laptopların tam ortasında kaldığı için tereddüt yaşıyorum aslında :) biraz daha üste çıksam çok iyi bir laptop, biraz daha aşağıya insem giriş seviyesi bir laptop alacağımın farkındayım. İstiyorum ki düzenli bakımlarını yapıp, uzun vadede beni üzmeyecek bir cihaz alayım :)

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

Sana göre öyle ama bana göre değil. Farklı düşünceler. Sana göre öyle olma sebebini bilmemek için aptal olmak lazım. Donanımı daha iyi diye sen onu mantıklı buluyorsun değil mi?
Peki siz ne tavsiye edersiniz?

@UmbraPestis hocam birkaç tane site atabilir misiniz bakabileceğim? Geçen de Amerikan alacak bir kişi vardı. i9lu 4080li Lenovo 2100 küsür dolardı. Belki indirim falan olursa o kadar olmasa da bir şeyler bulunabilir. Dediğiniz gibi bütçe tam arada kalıyor :D Bulabilirsek 13. nesil i7li ve 4070li cihaz üzmez. 4080 denk gelirse tadından yenmez.

@UmbraPestis hocam birkaç tane site atabilir misiniz bakabileceğim? Geçen de Amerikan alacak bir kişi vardı. i9lu 4080li Lenovo 2100 küsür dolardı. Belki indirim falan olursa o kadar olmasa da bir şeyler bulunabilir. Dediğiniz gibi bütçe tam arada kalıyor :D Bulabilirsek 13. nesil i7li ve 4070li cihaz üzmez. 4080 denk gelirse tadından yenmez.

Aklıma gelen siteler bunlar. Ayrıca google ile gaming laptop netherlands diye aratırsanız farklı sonuçlar çıkacaktır diye umuyorum 😅

Aklıma gelen siteler bunlar. Ayrıca google ile gaming laptop netherlands diye aratırsanız farklı sonuçlar çıkacaktır diye umuyorum 😅
Hocam tam detaylı bakmak için fırsatım olmadı. Siz yine attığım ürünleri inceleyin. başka arkadaşlar yazarsa diye bekleyin.

Bütçe artarsa işlemcisi çok güzel duruyor. Ama bütçe artarsa 4080li model bulunabilir mi emin değilim.

Bu cihaz hakkında pek inceleme bulamadım maalesef. Fiyatı ve sunduğu özellikler sebebiyle göz atılabilir.

Cihaz hakkında hiçbir yorum, video vb. yok. Ama bu fiyata sunduğu özellikler gerçekten ilgi çekici duruyor. O kadar para riske atılır mı bilmiyorum. Öneri olarak atmadım, belki sizin bildiğiniz yerel bir firmadır diye atayım dedim.

Ryzen işlemcili ama fiyat olarak güzel duruyor. Alttaki viddeoda RTX 4060lı sürüm ama genel olarak bir fikriniz olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyat ve kağıt üstünde güzel duruyor.

Genel olarak RTX 4050, 4060, 4070 cihazlarda 8 GB VRAM yüzünden 2K ekran önermiyorum. Bunu da belirteyim.

Dediğim gibi bütçeden ötürü çok seçenek bulamadım ve araştıramadım da açıkçası. Bu attığım cihazların içinden direkt seçmeyin siz yine de. Kendi araştırmalarınızı yapın. Bu yaptığım önerileri kesin alın gibi bir önerri değil onu özellikle belirtiyorum.

@Artoria Pendragon hocam siz de müsaitseniz fikrinizi duymak isterim.

Vaktim olmadığı için pek siteye bakmadım ne var ne yok diye ama attığın modelleri yorumlamak gerekirse, katana alınmaz, gamemachine diye attığın markayı Monster gibi düşünebilirsin, kendileri üretmiyor kasa alıp logo basıyor. Tercih edilmez o bütçede. Legion Slim güzel model ama attığın inceleme videosu düz Legion'un olması gerekiyor, onu da belirteyim. Hafiflik isterseniz Legion Slim iyidir. Pulse de STRIX varken tercih edilmez. 4080 olarak alternatifler var mı?

Legion Slim güzel model ama attığın inceleme videosu düz Legion'un olması gerekiyor, onu da belirteyim. Hafiflik isterseniz Legion Slim iyidir.
Hocam Jarrod Slim 5 olduğunu söylüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
gamemachine diye attığın markayı Monster gibi düşünebilirsin, kendileri üretmiyor kasa alıp logo basıyor. Tercih edilmez o bütçede.
Hocam ben de o şekilde düşünmüştüm. Acaba iyi bir markadan alıp basıyor olabilir mi dedim.
Pulse de STRIX varken tercih edilmez.
Hocam bence de en makul Strix gibi duruyor. Ama konu sahibi 1500 ve 1700 arası bir bütçe ayırdığı için çıkabilir mi emin değilim.

. 4080 olarak alternatifler var mı?
ben ben bu fiyat bandından araştırdığım kadarıyla bulamadım.

Hocam jarrod Slim 5 olduğunu söylüyor.

Hocam ben de o şekilde düşünmüştüm. Acaba iyi bir markadan alıp basıyor olabilir mi dedim.

Hocam bence de en makul STRIX gibi duruyor. Ama konu sahibi 1500 ve 1700 arası bir bütçe ayırdığı için çıkabilir mi emin değilim.

Ben bu fiyat bandından araştırdığım kadarıyla bulamadım.

Aynen Slim, kapağa bakarak konuştum düz :D maksimum çıkacağı Tongfang, o da bu bütçede alınmaz gereksiz olur.

@UmbraPestis hocam sizin isteklerinize göre en makul duran cihaz ASUS. Ama o da 2000 Euro. Belki daha farklı mağazalarda daha ucuza bulunabilir.

@UmbraPestis hocam ben 2000'e 4080 bulamadım adam akıllı. Hatta hiç bulamadım desem yeridir. Bütçe arttırmanın da sonu yok yani :D Ama o attığım Strix'te şu an bir laptopta alabileceğiniz en iyi işlemcilerden biri var. Sizin de işiniz render almak olduğuna göre daha ne olsun. 4070 de sizi götürecektir. En azından benim düşüncem o yönde. @Artoria Pendragon hocam sizin yorumunuz ne olur?

Geri
Yukarı