60.000 TL'ye 4K üçlü monitör önerisi

Bütçe
60000

They

Centipat
Daha fazla  
Monitör
4K, IPS
Selam,

Hem 4K oyun oynamak hem de işim için kullanacağım bir sistem topladım. Yazılımcıyım ve günümün tamamı bilgisayarda geçiyor o yüzden hem uzun süre kullanıma uygun hem de 4K oyunlarda kullanacağım IPS panele sahip bir monitör arıyorum.
Aslında üçlü monitör Setup'ı kuracağım ama monitörlerin hepsinin düşük tepkime süresine sahip olmasına gerek yok diye düşünüyorum çünkü çoğu oyunu sadece ortadaki monitörden oynayacağım.

Ortada duracak olan ana monitör yüksek tazeleme düşük tepki süresine sahip bir model, 2 yandaki monitörler ise daha fiyat/performans odaklı olabilir. Sadece yan yana durduklarında çok uyumsuz gözükmese yeterli olacaktır (aynı markanın farklı modelleri gibi olabilir)

Boyut olarak üç monitörün de 32" olması çok büyük olur, ortayı 32" kenardakileri daha küçük yapsak da uyumsuz durur diye düşünüyorum. 24" de orta monitör için küçük kalır o yüzden 27" - 28" monitörlere bakabiliriz.

Bütçe olarak çok bir limitim yok ama üç monitör 50-60k diyebiliriz. Daha da esneyebilirim.

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın merakımı mahzur görün sistem özelliklerinizi merak ettimde 3 tane 4k monitör için iyi sitem gerekir çünkü ondan merak etttim

Kusura bakmayın merakımı mahzur görün sistem özelliklerinizi merak ettimde 3 tane 4k monitör için iyi sitem gerekir çünkü ondan merak etttim
4070Ti kullanıyorum. Üç monitörde de aynı anda oyun oynamyacağım aslında genelde ortadaki monitör oyun için kullanılacak diğer monitörler masaüstü modunda kalacağı için performansı çok etkilemez diye düşünüyorum.

Yanıtınız için teşekkürler ama önerinizi tam olarak anlayamadım. Aynı boyutlarda 1 adet düşük gecikmeli yüksek yenileme hızına sahip oyun odaklı bir model, 2 adet daha fiyatı uygun bir model gecikmesi yüksek olabilecek model arıyordum.

Son düzenleme:
4070 Ti kullanıyorum. Üç monitörde de aynı anda oyun oynamyacağım aslında genelde ortadaki monitör oyun için kullanılacak diğer monitörler masaüstü modunda kalacağı için performansı çok etkilemez diye düşünüyorum.

Yanıtınız için teşekkürler ama önerinizi tam olarak anlayamadım. Aynı boyutlarda 1 adet düşük gecikmeli yüksek yenileme hızına sahip oyun odaklı bir model, 2 adet daha fiyatı uygun bir model gecikmesi yüksek olabilecek model arıyordum.

Bir tane oyun odaklı düşün gecikmeli yüksek Hz bir monitör iki tane de aynı boyutlarda daha F/P bir ürün aramıyor musunuz?

Pardon ortadakinin boyutu daha büyük olacak sanmışım.

Bir tane oyun odaklı düşün gecikmeli yüksek Hz bir monitör iki tane de aynı boyutlarda daha F/P bir ürün aramıyor musunuz?

Pardon ortadakinin boyutu daha büyük olacak sanmışım.
Aynen hocam yükseklik olarak yanyana koyduğumda fark olmasın istiyorum aslında.

Geri
Yukarı