60.000 TL'ye kadar sistem önerisi

Tam okumadınız sanırım. Soğutucum zsaten vardı. Tekrar satın almadım ama sistem kurmayı düşünenlere birkaç öneride bulundum. Bende şu var. PHANTEKS GLACIER ONE 280MP PH-GO280MP_DBK01 D-RGB AIO Liquid CPU Cooler, Infinity Mirror Pump Cap Design, 2xSilent 140mm MP PWM İşlemci soğutucusu - inventus

Madem bu kadar okudunuz, AM5'te ASUS'un saçmalamasını görmediniz mi? Hem kazık hem kötü bir anakart almışsınız.

ASUS'un saçmalaması nedir? Tavsiyelere açığım.

Fiyatsa sorun olarak çoğu markanın fiyatları bu seviyelerde Türkiye'de. MSI kart zaten almıyorum. 3 kart aldım MSI'dan 3'unde de kart servisze gıtmek zorunda kaldı. Bu tecrübe bana yeter. Tekrar MSI servisiyle ugrasmak ıstemıyorum. ROG serisi hiçbir anakartta sorun yaşamadım. Şu anki sistemimde de ASUS ROG STRIX B550-I-Gaming kullanıyorum.

Reddit'deki önerilerde, kullanıcılarda da çok şikayetçi görmedim. Amazon, Newegg gibi eticaret platformundaki yorumlar da gayet iyi. Aldığım ram'lerle de uyumlu bir MOBO.

Tam okumadınız sanırım. Soğutucum zsaten vardı. Tekrar satın almadım ama sistem kurmayı düşünenlere birkaç öneride bulundum. Bende şu var. PHANTEKS GLACIER ONE 280MP PH-GO280MP_DBK01 D-RGB AIO Liquid CPU Cooler, Infinity Mirror Pump Cap Design, 2xSilent 140mm MP PWM İşlemci soğutucusu - inventus

ASUS'un saçmalaması nedir? Tavsiyelere açığım.

Fiyatsa sorun olarak çoğu markanın fiyatları bu seviyelerde Türkiye'de. MSI kart zaten almıyorum. 3 kart aldım MSI'dan 3'unde de kart servisze gıtmek zorunda kaldı. Bu tecrübe bana yeter. Tekrar MSI servisiyle ugrasmak ıstemıyorum. ROG serisi hiçbir anakartta sorun yaşamadım. Şu anki sistemimde de ASUS ROG STRIX B550-I-Gaming kullanıyorum.

X3D CPU'larda gerçek anlamıyla işlemci anakartla beraber yanıyor, ASUS kullanıcı hatası sayıyor, Reddit'te alev püskürüyorlar ASUS'a.

X3D CPU'larda gerçek anlamıyla işlemci anakartla beraber yanıyor, ASUS kullanıcı hatası sayıyor, Reddit'te alev püskürüyorlar ASUS'a.
Event o olayları okudum ama sonradan çözüldüğünü söylemişler. Onlar da bu asus prime serisinde yaşamışlar sanırım. AMD bios guncellemesını bios flashback ile yapıp kullanılması öneriyorlar ki bios flashback update ı yapmadan kurulum yapmıyorum zaten. MSI da da yaşadıgım sorunlar hep bu bios flashback sorunlarıydı. Şu an tek sipariş vermediğim anakart aslında. Diğer tüm parçaları sipariş verdim. Çok kararsız kaldım anakartta. Varsa tavsiyeniz değerlendirebilirim.

Son düzenleme:
O olayları okudum ama sonradan çözüldüğünü söylemişler. Onlar da bu Prime serisinde yaşamışlar sanırım. AMD BIOS guncellemesını BIOS flashback ile yapıp kullanılması öneriyorlar ki BIOS flashback Update'ı yapmadan kurulum yapmıyorum zaten. MSI da da yaşadıgım sorunlar hep bu BIOS flashback sorunlarıydı. Şu an tek sipariş vermediğim anakart aslında. Diğer tüm parçaları sipariş verdim. Çok kararsız kaldım anakartta. Varsa tavsiyeniz değerlendirebilirim.

Bütçe nedir?

O olayları okudum ama sonradan çözüldüğünü söylemişler. Onlar da bu prime serisinde yaşamışlar sanırım. AMD bios guncellemesını bios flashback ile yapıp kullanılması öneriyorlar ki bios flashback update ı yapmadan kurulum yapmıyorum zaten. MSI da da yaşadıgım sorunlar hep bu bios flashback sorunlarıydı. Şu an tek sipariş vermediğim anakart aslında. Diğer tüm parçaları sipariş verdim. Çok kararsız kaldım anakartta. Varsa tavsiyeniz değerlendirebilirim.

10 k ya kadar çıkabılırım sanırım. Ama çok iyi bir MOBO varsa biraz esnetebilirim. Bu asrock hosuma gıdıyor ama cok fazla urunu yok tr de. Gigabyte da cok guven vermıyor, bu yanma olayları onda da yaşandı dıye bılıyorum

10 k ya kadar çıkabılırım sanırım. Ama çok iyi bir MOBO varsa biraz esnetebilirim. Bu ASRock hosuma gıdıyor ama cok fazla urunu yok TR de. Gigabyte da cok guven vermıyor, bu yanma olayları onda da yaşandı diye bılıyorum

Yerinizde olsam Tomahawk X670e alırdım.

10 k ya kadar çıkabılırım sanırım. Ama çok iyi bir MOBO varsa biraz esnetebilirim.

Yerinizde olsam Tomahawk X670e alırdım.
Teşekkurler bu 2 modelı bır karsılastırıp anakart fikrimi degıstırebılırım. Şu reddıtdekı son guncellemelere tekrar bır bakayım. MSI geçmişte cok uzdu benı ama bu asusun 3d modellerındekı fiyaskosu bı tık korkutuyor. Belki msi a son bi sans verebılırım :D

Buyuk ıhtımalle MSI olacak tercihim. Asus'un fixlediği tekrar tekrar yazmıslar ama garanti altına almıs oluruz. Bu arada soyledıgım gibi gigabyte ile de aynı sorunu yaşayanlar var. Şöyle de bir test var. ASUS is NOT the ONLY ONE: Gigabyte - EXPO and SoC Voltages Before & After the BIOS Update - Hardware Busters

Son düzenleme:

Geri
Yukarı