60.000 TL'ye sistem önerisi

TheLunar

Centipat
Daha fazla  
Bu fiyatlarda iş için kullanılacak bir bilgisayara ihtiyacım var.

Yazılım, tasarım, oyun oynamak vb. amaçlarla kullanılacak yani sistemi bazen zorlayacağım bayağı.

Parçaları tek tek alıp toplamak istiyorum bu nedenle sistem önerilerinizi bekliyorum.

Tek tek toplamak kaliteli parçalar almak demek olduğu için F/P olanlara göre daha düşük performans verir. Kaliteli ama pahalı (Kaliteli 4060 ti almak yereine Galax 4070 almak gibi). Hazır sistem özelleştirip daha uyguna alabilirsiniz. İş ağırlıklı kullanacaksınız sanırım. CPU ağırlıklı mı? Yoksa GPU ağırlıklı bir sistem mi istiyorsunuz?

Tek tek toplamak kaliteli parçalar almak demek olduğu için F/P olanlara göre daha düşük performans verir. Kaliteli ama pahalı (kaliteli 4060 Ti almak yereine Galax 4070 almak gibi). Hazır sistem özelleştirip daha uyguna alabilirsiniz. İş ağırlıklı kullanacaksınız sanırım. CPU ağırlıklı mı? Yoksa GPU ağırlıklı bir sistem mi istiyorsunuz?

Aslında ikisi de gerekiyor çünkü her kategoriden bir şeyler yapacağım ama sanırım CPU daha ağırlıklı.

Aslında ikisi de gerekiyor çünkü her kategoriden bir şeyler yapacağım ama sanırım CPU daha ağırlıklı.
Aklımda özelleştirilmiş 4070 ti ve i5-14600KF'lı bir sistem önermek var ancak bu bütçeye daha iyi sistemler olup olmadığını bilmediğim için link atıp atmamak konusunda kararsız kaldım.

İş amaçlı Intel tabanlı önerim:
Toplam fiyat: 59.157 TL.

AMD tabanlı önerim:
Kasada Thermalright Frozen Notte 240 seçili hazır bulunuyor.
Toplam fiyat: 59.722

Benim önerim AMD tabanlı olurdu ancak Ram olarak 32 değil, 16 GB seçtim çünkü bütçe buna yetiyordu. Sırıtıyorsa kusura bakmayın.

Eğer bütçeniz 62400 TL oluyor ise 1x32 GB 6400 MHz olanı seçmenizi öneririm Ram olarak. Ama dediğim gibi bu bütçede tam en iyisi bu mu emin olmadığım için biraz beklemenizi öneririm. Belki daha iyisini öneren arkadaşlar olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı