60.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
60000

Begrains

Hectopat
İşe girdim, hazırana kadar çalışacağım. Aylık 15k maaş var. Yavaş yavaş alacağım nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz? Tek yaşıyorum, giderim 5 6K civarı kalanını taksite verebilirim.

Sistemin amacı nedir, 15k maaş alan birisi için 60K'lık bir sistem biraz dengesiz gibi ama, sistem hayatınızda çok kritik bir yer tutuyorsa verilebilir tabii.

Hocam oyun odaklı mı iş odaklı mı istiyorsunuz? İş odaklıysa X3D işlemciler önermeyelim.

Hocam oyun odaklı mı iş odaklı mı istiyorsunuz? İş odaklıysa X3D işlemciler önermeyelim.
iş için hocam. işlemciyi uçurup, ekran kartını 2. el almayı planlıyorum. çünkü kart fiyatları malum. belki sıfır 3060 alırım ama bilemiyorum. benim için işlemci ssd ve ram kaliteli olmak zorunda iş için kullanıcam çünkü. işlemci olarak ryzen 9 7900x3d alasım var.

iş için hocam. işlemciyi uçurup, ekran kartını 2. el almayı planlıyorum. çünkü kart fiyatları malum. belki sıfır 3060 alırım ama bilemiyorum. benim için işlemci ssd ve ram kaliteli olmak zorunda iş için kullanıcam çünkü. işlemci olarak ryzen 9 7900x3d alasım var.
Hocam iş için Intel daha mantıklı olur bence.

x3d ler oyunda daha iyiler evet ama iş için çok geriye atacaklarını düşünmüyorum. intel tercihim değil amd daha iyi bence. after effects de fark açan bildiğiniz işlemci varsa önerinizi alırım.

çok güç tüketiyorlar, faturayıda hesaba katıyorum biraz.

ne tavsiye edebilirsin intel dalında?

Intel olarak;

AMD olarak;
dostum uğraştığın için teşekkür ederim. iki sistemde istediğim ayarlarda. sen hangisini önerirsin ve sence ilk hangi parçayı alayım. zamları göz önünde bulundurursak. bankalar kredi vermiyor bu fiyatlarda. mecbur maaş aldıkça alacağım.

Hocam yerinizde olsam en pahalıdan en ucuza doğru giderdim. Çünkü pahalı ürün daha büyük miktarda zam alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı