60.000TL'ye çizim için hafif laptop önerisi

Bütçe
50-60bin TL

mimario

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Mimarım. Modelleme ve çizim işlerim için HP Omen 17 (RTX 4070, 32 GB RAM vs.) Laptop aldım. Bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum ama cihaz aşırı ağır. Tuğla gibi bataryasıyla beraber taşımak zulüm geliyor resmen. Oyun ve diğer işlerim için iyi bir masaüstü PC sahibiyim. Bu laptopu verip işimi görecek, kaliteli ve mümkünse hafif bir laptop arıyorum. Şu an cihaz 60-70bin TL arasında seyrediyor. 60 bandında satıp yerine alabileceğim tavsiyelerinize açığım.

Çizim ve render amaçlı kullanacağım için iş istasyonu cihazlar da olur aslında. İsteğim nispeten taşınabilir olması.

Çizim ve render amaçlı kullanacağım için iş istasyonu cihazlar da olur aslında. İsteğim nispeten taşınabilir olması.

Şöyle buldum hocam. 4070 kartlı.

Bunlar daha çok oyun ağırlıklı. 240 hz ekran ihtiyacım yok gerçekten. Iris ya da Quadro ekran kartlarını da tercih edebilirim gibime geliyor.

Bunlar daha çok oyun ağırlıklı. 240 hz ekran ihtiyacım yok gerçekten. Iris ya da Quadro ekran kartlarını da tercih edebilirim gibime geliyor.
Hocam benim bildiğim en hafif ve performanslı cihazlar bu kasalarda. Iris kartı nasıl yetecek mimarlık çizimleri için? Onun grafik işlemcisi bile yeterse Macbook alın.

Cevapların için teşekkürler. Uygulamalardan dolayı işimi görmüyor Mac maalesef. Yoksa alıp geçeceğim. Hafif ultrabook ya da iş istasyonu arıyorum diyebilirim daha çok.

@mimario Huawei MateBook D16 2024 i9-13900H 16 GB 1 TB SSD Iris Xe Graphics 16" WUXGA Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu iris ekran kartlı çok güçlü işlemcili laptop. Mimarlık çizimleri için yetmez diye biliyorum ama mimar olan sizsiniz olur dediniz diye önereyim diğer özellikleri bakımından çok üst seviye bir cihazdır.

Bu da 4050 ekran kartına sahip bir cihaz çizimler daha rahat olur diye seçenek sunayım.

70k ya hep böyle oyun bilgisayarları veya bunlara oranla pek farklı olmayacak birkaç cihaz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı