60-65 bin TL laptop önerisi

Bütçe
60-65k

Emir Mercan

Hectopat
Daha fazla  
70'e çıkılırsa 4080 alınabilir.
Çıkılmazsa

Bu bütçelerde HP Victus veya Omen önermiyorum. 60 bine 4070 vereceğime 35 bine 4060 alırım aynı FPS değerlerine yakın alır yanına tablet alırım dostum bütçeni 70'lere esnetmeni öneriyorum çünkü 4060 ile 4070 arasındaki performans farkı %15-20'ken 4070 ile 4080 arasında performans farkı %50 gibi değerlere sahip. Masaüstü 4070'den daha güçlü bir cihaz 4080 laptoplar. 4070 laptopları 4060 Ti'den zayıf.
Soğutma olarak başarılı panel olarak biraz zayıf olduğunu düşündüğüm model.
Bazılarında çok fazla coil whine sorunu var tavsiyem G16 al coil whine varsa direk 2 hafta içinde iade et keyfinden iade ettiğini söyle. Coil whine var ölü piksel var gibi sorunları söylediğinz zaman değişim talep ettirirler 2-3 hafta sonra yollarlar cihazı direk iade talebinde beğenmedim cihazı diye iade edin ve başka satıcıdan alın.

Daha iyi soğutma: Vector.
Daha iyi panel: ROG.

Kesinlikle 4080 alın.

Coil whine bence büyük bir sorun değil. Nasıl olsa fan sesi, kulaklık sesi ile duymayacaksınız. 😃
Coil whine var coil whine var şimdi. G18 240Hz modelleri var da onlara da WQHD koymuşlar onlara 144 koyup FHD modellere 240Hz koysalar ne kadar saçma üretim bunlar.

Tabii hocam. Ama ROG'larda ciddi bir seviyede olmaması gerek.

Sorgulamayı geçtim artık. Bence gıcıklık olsun diye yapıyorlar. 😀

Mesela coil whine böylesi de var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki de ilk modellerinde sorun vardır mesela bu incelemeyi 32.50'den sonra bir izleyin anlarsınız. Böyle problem yaşayan çok görmedim ama garip bir durum fan sesi bayağı yüksek geldi bana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii hocam. Ama ROG'larda ciddi bir seviyede olmaması gerek.

Sorgulamayı geçtim artık. Bence gıcıklık olsun diye yapıyorlar. 😀
Evet hocam ciddi seviyede değil zaten duyulmuyor.

Mesela coil whine böylesi de var.
Belki de ilk modellerinde sorun vardır mesela bu incelemeyi 32.50'den sonra bir izleyin anlarsınız. Böyle problem yaşayan çok görmedim ama garip bir durum fan sesi bayağı yüksek geldi bana.
O coil whine ne öyle ben benimkine cızırtı diyeyim :)

Geri
Yukarı