60-65 bin TL sistem toplama

peebles

Femtopat
Daha fazla  
Belirttiğim özelleştirmelerle super V2-7000 almayı düşünüyorum ama kasaya uygun 360 mm soğutucu alabilmek için RGB'den vazgeçmek, anakart, ve ekran kartını Gaming Pro'ya çıkarmalı mıyım şeklinde tereddütlerim var. Duzenlememde veya daha iyi bir sistem bulmamda yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240425_112126_Firefox.jpg
    Screenshot_20240425_112126_Firefox.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
RAM'leri değiştirebilirsiniz, ekran kartı gayet iyi kalabilir.

En çok önerilen RAM'leri seçtim, G.Skill flare X5 de önerilmişti bu sisteme sanırım bir konuda ama birkaç modeli var, pek anlamadım.
Ayrıca yanlış yazmışım işlemcide degil anakartta tereddutum var, duzelttim.

Son düzenleme:
3 bin TL fark ile bence bunu alın. SSD KC3000 gerek yok bence kasayı FSP seçin direkt içinde PSU var. 971 TL fark ile 360mm MSI sıvı soğutmada alabilirsiniz.

Ramleri değiştirmeyin değerleri yeni gördük lexar thor kalsın hocam.

Dosya Ekleri

• FA3F5030-A5DD-4F08-9E51-8672082291E9.png
    FA3F5030-A5DD-4F08-9E51-8672082291E9.png
    207,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
3 bin TL fark ile bence bunu alın. SSD KC3000 gerek yok bence kasayı FSP seçin direkt içinde PSU var. 971 TL fark ile 360mm MSI sıvı soğutmada alabilirsiniz.

RAM'leri değiştirmeyin değerleri yeni gördük Lexar Thor kalsın hocam.

SSD'yi forumda bu kasa için çok onerildiği ve versusta Adata'dan 20 puan üstte diye seçmiştim, iyi bir SSD tercihimdir, şu anki laptopta çok sıkıntı yaşıyorum.

Hatirladigim kadarıyla MSI sogutucularda bir sorun(?)var ve tavsiye edilmiyor.

"Değerleri yeni gördük" ile kastınız forumda RAM performansi hakkında mı konuşuldu, pek anlayamadım ama evet RAM kalsa ve başka bir şeye yatırım yapsam daha iyi olur gibi sanki. Değerden kastınız bütçe ise 65k olarak alabilirsiniz.

Anakartta ASUS Prime X670-P MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi ve msi pro b650m-b , ekran kartinda jetstream ve gamingpro,tercihler arasında fakat yatirimi ne yonde yapmam konusunda kararsizim

Son düzenleme:
SSD'yi forumda bu kasa için çok onerildiği ve versusta Adata'dan 20 puan üstte diye seçmiştim, iyi bir SSD tercihimdir, şu anki laptopta çok sıkıntı yaşıyorum.

Hatirladigim kadarıyla MSI sogutucularda bir sorun(?)var ve tavsiye edilmiyor.

"Değerleri yeni gördük" ile kastınız forumda RAM performansi hakkında mı konuşuldu, pek anlayamadım ama evet RAM kalsa ve başka bir şeye yatırım yapsam daha iyi olur gibi sanki. Değerden kastınız bütçe ise 65k olarak alabilirsiniz.

Anakartta ASUS Prime X670-P MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi ve msi pro b650m-b , ekran kartinda jetstream ve gamingpro,tercihler arasında fakat yatirimi ne yonde yapmam konusunda kararsizim
Hocam ram değerini yeni gördüm yanlış yazmışım. Lexar thor daha iyi gibi kalsın o.

Böyle yapıp alın hocam ama anakartta Wi-Fi desteği yok sanırsam ya kabloyla oynayacaksınız ya da cihaz alacaksınız 7800 işlemciyi seçince site sıvı soğutma dayatıyor ya görseldeki gibi Thermalright alın ya da 360mm MSI alın arasında 1000TL fark var.

Ssd olarak KC3000 bence gereksiz sistemdeki ssd ihtiyacınızı karşılayacaktır ancak diyorsanız bütçem var alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_0017.jpeg
    IMG_0017.jpeg
    233 KB · Görüntüleme: 31
Hocam RAM değerini yeni gördüm yanlış yazmışım. Lexar Thor daha iyi gibi kalsın o.

Böyle yapıp alın hocam ama anakartta Wi-Fi desteği yok sanırsam ya kabloyla oynayacaksınız ya da cihaz alacaksınız 7800 işlemciyi seçince site sıvı soğutma dayatıyor ya görseldeki gibi Thermalright alın ya da 360mm MSI alın arasında 1000TL fark var.

SSD olarak KC3000 bence gereksiz sistemdeki SSD ihtiyacınızı karşılayacaktır ancak diyorsanız bütçem var alabilirsiniz.

Benim de aklıma şimdilik bu şekilde yatti hocam.
Soğutucu konusunda soru işaretlerim var ama hala, 1K verip 360mm MSI da alinabilir ama bütçe çok aşıyor Df'nin DC360ve DX360 modelleri de şimdiki Thermalright ile+-200 falan oynuyor düşünülebilir.
SSD'yi de bilmiyorum yeter diyorsanız öyledir herhalde.

Soğutucu konusunda soru işaretlerim var ama hala, 1K verip 360mm MSI da alinabilir, Df'nin DC360ve DX360 modelleri de şimdiki Thermalright ile+-200 falan oynuyor düşünülebilir.
Soğutucu konusunda bir bilgim yok hocam DF markasını bilmiyorum ama tehrmalrightın bu modeline iyi diyorlardı.

Soğutucu konusunda soru işaretlerim var ama hala, 1K verip 360mm MSI da alinabilir ama bütçe çok aşıyor Df'nin DC360ve DX360 modelleri de şimdiki Thermalright ile+-200 falan oynuyor düşünülebilir.
Anakartınızda yani X670 de yanılmıyorsam 3 tane m2 ssd yuvası bulunmakta bu ssd sorun çıkarmayacaktır ama bir sene sonra daha iyi bir ssd alıp ikisini kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Soğutucu konusunda bir bilgim yok hocam df markasını bilmiyorum ama tehrmalrightın bu modeline iyi diyorlardı.

Anakartınızda yani X670 de yanılmıyorsam 3 tane M.2 SSD yuvası bulunmakta bu SSD sorun çıkarmayacaktır ama bir sene sonra daha iyi bir SSD alıp ikisini kullanabilirsiniz.

Ha öyleyse iyiymiş hocam teşekkürler.
Soğutucu hakkında kasa 360 mm alıyor diye 360 alayım kafasına girdim de 240 da yeter herhalde bilemiyorum, belki bilen biri yazar.

Ha öyleyse iyiymiş hocam teşekkürler.
Soğutucu hakkında kasa 360 mm alıyor diye 360 alayım kafasına girdim de 240 da yeter herhalde bilemiyorum, belki bilen biri yazar.
Hocam 7800x3d için 360 daha iyi olacaktır ama marka var marka var DF markasını bilmediğim için bişey diyemiyorum ama ben olsam Msi alırdım yine siz bir bakın. Anakartta wifi desteği yok sanırsam ethernet kablosuyla mı kullanacaksınız.

Geri
Yukarı