60 bin TL MSI sistem toplama

Bütçe
60.000

Memolica

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kendimce şu şekilde bir liste oluşturdum.

Anakart:

GPU:

RAM:

PSU:

Kasa:

Sıvı soğutucu:
Sıvı soğutucu olarak yine MSI 360mm birkaç model düşünüyorum.

SSD mevcut olduğundan dolayı şu anlık almayı düşünmüyorum.

1440p 144Hz monitör ile oyun odaklı kullanacağım.
Genel olarak fikirlerinizi merak ediyorum.
Bütçe 60.000₺

Son düzenleme:
Güzel ve verimli parçalar seçtiğini düşünüyorum ancak oyun odaklı kullanacaksan diğer şeylerden feragat edip SSD'yi almanı tavsiye ederim. Örneğin ramlerden birini almayın bir süre 1x16 GB kullanın. Hayırlı olsun şimdiden.

Güzel ve verimli parçalar seçtiğini düşünüyorum ancak oyun odaklı kullanacaksan diğer şeylerden feragat edip SSD'yi almanı tavsiye ederim. Örneğin ramlerden birini almayın bir süre 1x16 GB kullanın. Hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkür ederim. Ssd konusunda yazım yanlışı yapmışım. Elimde mevcut olduğu için almayı düşünmüyorum ama sistem parçalarını yazarken eksikliği hissedilir anlamında not düşme ihtiyacı hissettim.

Kusuruma bakmayın merak ettim neden hepsini MSI istiyorsunuz.
Aslında belli bir sebebi yok. 7 yıldır Msi Gtx980 kullanıyorum. Yaklaşık 4 yıldır yine msi anakart kullanıyorum. Her hangi bir arıza yaşamadığım için bir nevi güven faktörü gibi birşey. Aslında Asus sistem toplamayı düşündüm ama fiyatları ve stok durumu dolayısı ile msi daha avantajlı görünüyor.

Evet kasa bu daha iyi olur sanki.
İlla pahalı bir şey istiyorsa

alınabilir.

Hocam 60000 TL’ye 4070 ti sistem hiç olmamış. Ayrıca işlemci nedir?

@Buğra's @Bnalsveee eisaemyck Evet kasa olarak Gungnir güzel duruyor. Üst kısımda 360mm fan desteği yok ve uzun ekran kartlarında çok dar olduğundan sıkıntı olduğunu izlediğim için fikrimi değiştirmiştim. Aslında 280mm ile portatif ve şık durur.

Yeni konular

Geri
Yukarı