60 bin TL sistem önerisi

Bütçe
50 60k
Yeterli gelecektir fazla fazla yeterli.

Sisteme düzgün bakmamıştım ama senin sistem harbiden bayağı dengesiz olmuş 16 GB RAM az olmuş bu fiyat bandında ve CL40 gecikme değeri gerçekten fazla ayrıca RTX 4090 tek başına o güç kaynağını kullanır sisteme kaynak bırakmaz bu sistemi beslemesi için fazla düşük anakartta aynı şekilde o ekran kartı için yeterli değil ve kasa fazla ucuz en azından Type-C 3.2 ve USB 3.2 A desteklemesi gerekirdi ve kasaya RTX 4090 ekran kartını sığdıramazsın boyut olarak.

Sisteme düzgün bakmamıştım ama senin sistem harbiden bayağı dengesiz olmuş 16 GB RAM az olmuş bu fiyat bandında ve CL40 gecikme değeri gerçekten fazla ayrıca RTX 4090 tek başına o güç kaynağını kullanır sisteme kaynak bırakmaz bu sistemi beslemesi için fazla düşük anakartta aynı şekilde o ekran kartı için yeterli değil ve kasa fazla ucuz en azından Type-C 3.2 ve USB 3.2 A desteklemesi gerekirdi ve kasaya RTX 4090 ekran kartını sığdıramazsın boyut olarak.
Sistem oyun içinse "şu anlık"Ram yeterli.4090 tükettiği güç belli o PSU yeterlidir.Kasa fazla ucuz derken?Pahalı mal kaliteli mi oluyor?Şaşırdım buna.4090 o kasaya sığar.Başka sorun varsa alabilirim çünkü konu sahibi 4080 almasın boş yere.

60k tutuyor bunlar.
4090'a 750 W mi ? Yetiyor mu emin misin ?

4090 ın temel TDP değeri 450W, kart tek başına 550W a kadar çekebiliyor, yanlış hesaplama.
PF750 yerine en az Bronze sertifikalı bir PSU gerekli.
O zaman PSU şu alınabilir ama 800TL fazla.
Konu sahibi bu 4090'ı da alabilir ama Zotac koydum.PSU fazla masraf yaptırdığı için şu daha mantıklı olacaktır.

Geri
Yukarı