60 bin TL'ye kadar sistem yükseltme önerileri

Madem işlemci değişemiyoruz (Değişirsek zorunlu soğutma seçtireceği için bütçe 64k civarı olmalı) sistemi daha iyi yapalım.

Soğutucu da bunu al.

Sistemi attığım şekilde yap. Anakartı rami ve ekran kartı modelini yükselttim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-09 161440.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-09 161440.png
    153,3 KB · Görüntüleme: 10
Madem işlemci değişemiyoruz (değişirsek zorunlu soğutma seçtireceği için bütçe 64K civarı olmalı) sistemi daha iyi yapalım.

Soğutucu da bunu al.

Sistemi attığım şekilde yap. Anakartı RAM'i ve ekran kartı modelini yükselttim.

7800x3D 7500F'e göre çok daha performanslı değil mi hocam? Ekran kartı çok iyi ama 7800x3D'ye zorlamak istiyorum. Bu listede tek emin olamadığım kısım işlemci dışında kasa ve PSU olur. Ayrıca daha performanslı olacağını düşündüğünüz sistem varsa 5000 kadar esneme payı koyabilirim.

7800x3D 7500F'e göre çok daha performanslı değil mi hocam? Ekran kartı çok iyi ama 7800x3D'ye zorlamak istiyorum. Bu listede tek emin olamadığım kısım işlemci dışında kasa ve PSU olur. Ayrıca daha performanslı olacağını düşündüğünüz sistem varsa 5000 kadar esneme payı koyabilirim.
Tamam bakarız bir şeyler birazdan.

64.500 falan tuttu.

İleride 16gb 6000 mhz ram ilave edersen iyi olur.

Kartın ölçülerine baktım. Kasaya tam sığacak gibi duruyor. Zor takılacak büyük ihtimalle. Kart 30.7 cm. Kasanın alabileceği max 30.5'miş. Kasanın önündeki fanlardan birini çıkarmak zorunda kalabilirsin. Belli olmaz ama.

Son düzenleme:
Kartın ölçülerine baktım. Kasaya tam sığacak gibi duruyor. Zor takılacak büyük ihtimalle. Kart 30.7 cm. Kasanın alabileceği Max 30.5'miş. Kasanın önündeki fanlardan birini çıkarmak zorunda kalabilirsin. Belli olmaz ama.

Kasa için elimde MAG100M var onu kullanmak daha mantıklı değil mi? Daha geniş sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı