60 FPS için 144 Hz monitör alınır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok merak ediyorum hem 60Hz hem de 144Hz kullandınızmı. Bir de FreeSync'le falan ne alaka?
Evet, kullandım. 144Hz nin keyfini çıkartmak istiyorsanız minimum 120 FPS almanız gerekiyor o da FreeSync açıkken. Eğer FreeSync kapalı olursa FPS 100 seviyesine geldiği an tüm akıcılık gider. Yani kastım şu arkadaş sabit olarak 60 FPS oynadığını söylüyor 60 FPS sabit iken FreeSync açık olsa bile 144 Hz monitörde akıcı bir şekilde oyun oynayamaz. Rahat olunuz 6 yıl 60Hz, 3 yıl 75Hz kullandım son 2 yıldır da 144Hz kullanıyorum. Eğer 100 ve üstü FPS oyun oynamıyorsan 144 Hz almamalısın.
144Hz monitörünüz var mı bilmiyorum ama eğer varsa oyunları 60'a sabitleyip oynayın bakalım ne oluyor ?
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

Son düzenleme:
Evet, kullandım. 144Hz'nin keyfini çıkartmak istiyorsanız minimum 120 FPS almanız gerekiyor o da FreeSync açıkken. Eğer FreeSync kapalı olursa FPS 100 seviyesine geldiği an tüm akıcılık gider. Yani kastım şu arkadaş sabit olarak 60 FPS oynadığını söylüyor 60 FPS sabit iken FreeSync açık olsa bile 144 Hz monitörde akıcı bir şekilde oyun oynayamaz. Rahat olunuz 6 yıl 60Hz, 3 yıl 75Hz kullandım son 2 yıldır da 144Hz kullanıyorum. Eğer 100 ve üstü FPS oyun oynamıyorsan 144 Hz almamalısın.
144Hz monitörünüz var mı bilmiyorum ama eğer varsa oyunları 60'a sabitleyip oynayın bakalım ne oluyor?
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

144Hz monitörümle 60FPS oynadığımda bile 60Hz monitör 60FPS'den akıcı oluyor 144Hz keyif almak için FreeSync açık olacak deyip duruyorsun yanlış bilgilendirmeden raporluyorum kim yanlış bilgilendiriyormuş bakalım.

144Hz monitörümle 60FPS oynadığımda bile 60Hz monitör 60FPS'den akıcı oluyor 144Hz keyif almak için FreeSync açık olacak deyip duruyorsun yanlış bilgilendirmeden raporluyorum kim yanlış bilgilendiriyormuş bakalım.
Bana cümlelerimi yanlış anlamak için elinizden geleni yapıyormuşsunuz gibi geldi. Yazdıklarımı ön yargısız ve sakince okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Neyse iyi forumlar diliyorum.

Geri
Yukarı