60 FPS video çekemiyorum

Berk ync

Hectopat
Makaleler
2
Sistemim güncel normalde sorun yoktu, şu 1 aydır, ekran kaydı + kamera kaydı esnasında oynadığım oyunun FPS'i yüksek olsa da videoda kasıyor olarak gözüküyor. Neden böyle bir durum olabilir sizce? Olayı tam açıklayayım arkadaşlar, R5 3600 işlemci, RTX 2060 ekran kartım var. Kaydı her ikisinden de alarak denedim. Fakat olay şu, OBS'i açıyorum, ekran kaydı (pencere yakalama değil direkt ekran yakalama) ve kamera yakalamayı açıyorum, daha sonrasında önceden çekilmiş olan videoyu açıyorum. Yani önce kayıt, sonrasında üstüne kayıt yapılması gereken videoyu açıyorum Windows 10'un kendi filmler ve TV uygulamasından. Windows Media'yı falan da denedim sonuç aynı. Bazen ilk açılışta 30 FPS alıyor, bazen hep 60 FPS alıyor, boş kısımları ileri geçiyorum mesela, sonra tabii haberim yokken yine 30 FPS çekiyor videoyu. Birçok şey denedim. Hala istediğim sonucu elde edemedim yardımcı olursanız sevinirim OBS'deki tüm ayarlar 60 FPS'e ayarlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filmler ve TV uygulamasının uzantıları kurulu mu?
1586375294201.png

HEVC (H.265) (Küçük bir araştırma ile bedava alınabiliyor.)
MPEG-2

HEIF olan iPhone'dan aktarılan fotoğrafları açmak için. Onun videolarla alakası yok.
Bunları yarın kurmayı denerim fakat, Windows Media, aynı zamanda VLW'de de aynı problemi yaşıyorum, hatta bazen, direkt olarak pencere yakalama ile direkt canlı kayıt esnasında bile 30 FPS olarak alabiliyor kaydı.

Bunları yarın kurmayı denerim fakat, Windows Media, aynı zamanda VLW'de de aynı problemi yaşıyorum, hatta bazen, direkt olarak pencere yakalama ile direkt canlı kayıt esnasında bile 30 FPS olarak alabiliyor kaydı.
Kayıt edilen videoların ayrıntılarında kare hızı olarak ne yazıyor. Yani video 60 gözüküyor ama 30 gibi mi oynuyor?

Kayıt edilen videoların ayrıntılarında kare hızı olarak ne yazıyor. Yani video 60 gözüküyor ama 30 gibi mi oynuyor?
Şuan kontrol ettim, tam olarak öyle. Aynı şekilde çekilmiş ya da çekilen bir sahneyi şansıma bağlı olarak ya 30 ya 60 çekiyor, ancak zaten ayarlar 60'a göre yapılı. 30'u kafasına göre yapıyor. Örneğin şu videom 30 olarak çekildiği için ne kadar kötü gözüküyor bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nerelere gittin bi yardımcı olan sendin :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı