60 gündür gelmeyen AliExpress kargosu

Merhabalar herkese, AliExpress 11.11 indirimlerinden bir ürün satın aldım. Durumu son olarak böyle:

Eki Görüntüle 1266906

Anladığıma göre Türkiye deniz birimine sevk edildi diyor. Garip olan şey Türkiye'den aynı tarihte aynı mağazadan aynı ürünü alanlara ulaşmış, bana ulaşmadı. 3 gün sonra memlekete dönüyorum şansıma kesin ben yarıyıl tatilindeyken gelir. Sizlere sormak istediğim sorular:
  1. Şu an ürün Türkiye'de mi? Sevk edildi yazıyor ama yolda düşmüş olma ihtimali var mı?
  2. Ben memleketteyken kargom gelirse yapabileceğim bir şey var mı yoksa geri mi gidecek?
  3. Para iadesi istemiyorum, ürün gelmezse yenisini yollayabilirler mi?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Hocam ben 2 yıl 7 aydır RGB Mousepad bekliyorum , galiba suriye sınırlarında kaybolmuş.
FEDEX ile de yollanabiliyormuş sanırım yorumlarda gördüm, o firma hakkında da hiç fikrim yok.
Geçen gün arabasını görmüştüm yolda

Merhabalar herkese, AliExpress 11.11 indirimlerinden bir ürün satın aldım. Durumu son olarak böyle:

Eki Görüntüle 1266906

Anladığıma göre Türkiye deniz birimine sevk edildi diyor. Garip olan şey Türkiye'den aynı tarihte aynı mağazadan aynı ürünü alanlara ulaşmış, bana ulaşmadı. 3 gün sonra memlekete dönüyorum şansıma kesin ben yarıyıl tatilindeyken gelir. Sizlere sormak istediğim sorular:
  1. Şu an ürün Türkiye'de mi? Sevk edildi yazıyor ama yolda düşmüş olma ihtimali var mı?
  2. Ben memleketteyken kargom gelirse yapabileceğim bir şey var mı yoksa geri mi gidecek?
  3. Para iadesi istemiyorum, ürün gelmezse yenisini yollayabilirler mi?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Hocam 2 ve 3 için cevap vereyim. Hayır direkt'men geri gitmez yabancı ülkeye bir bekleme süresi olur türkiyede , gidip şube'den teslim almazsanız geri gider. Yabancı ülke olmasada birkerese o kargo firmasında çalışan abiye teslim alıp orda bekletmesini istemiştim. Belki yapabilirsiniz.

Hocam 2 ve 3 için cevap vereyim. Hayır direkt'men geri gitmez yabancı ülkeye bir bekleme süresi olur türkiyede , gidip şube'den teslim almazsanız geri gider. Yabancı ülke olmasada birkerese o kargo firmasında çalışan abiye teslim alıp orda bekletmesini istemiştim. Belki yapabilirsiniz.
PTT'de durursa arayıp durumu anlatabilirim belki ama FedEx için ne yapabilirim bilmiyorum şubesi bile gözükmüyor bulunduğum yerde.

Ben ve arkadaşım aynı gün farklı hesaplardan kulaklık aldık. İkisi de 70 günü geçti aynı sizdeki gibi takip bilgisi vardı. Sonra iade aldık geleceği yok gibiydi.

Geri
Yukarı