60 Hz AOC F22s monitör 70 Hz'e çıkarılabilir mi?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 60 Hz monitörüm var. 70 Hz'e çıkarmak istiyorum. Overclock yaparsam ne gibi değişiklikler olacak, monitör çalışmaya devam eder mi?

Monitörümün modeli: AOC F22s 21.5 inç 5 ms Full HD LCD monitör.

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 60 Hz monitörüm var. 70 Hz'e çıkarmak istiyorum. Overclock yaparsam ne gibi değişiklikler olacak, monitör çalışmaya devam eder mi?

Monitörümün modeli: AOC F22s 21.5 inç 5 ms Full HD LCD monitör.
Ömrü kısaltır ancak 75Hz bile yaparsınız.

Bazı 60 Hz monitörlerde çözünürlük düştüğünde 75 Hz seçeneği açılıyor hocam. CS:GO gibi oyunları 4:3 düşük çözünürlükte oynuyorsanız işinize yarayabilir. Overclock yaparak 70 Hz yapabilirsiniz, ama bunun zararı olabilir ve gözle görülecek kadar etkisi olmaz.

Bazı 60 Hz monitörlerde çözünürlük düştüğünde 75 Hz seçeneği açılıyor hocam. CS:GO gibi oyunları 4:3 düşük çözünürlükte oynuyorsanız işinize yarayabilir. Overclock yaparak 70 Hz yapabilirsiniz, ama bunun zararı olabilir ve gözle görülecek kadar etkisi olmaz.
Ama bazen 90Hz'e bile çıkabilir.

Ömrü azalır. 60 ve 75 arasında fark yok değmez.

Hocam oyunlar için 60 Hz ile 75 Hz arasında çok fark var diyenler var.
Ama bazen 90Hz'e bile çıkabilir.

CCC'de en fazla 75 Hz'ye kadar çıkarabiliyorum öyle gösteriyor ve ilanlardada gördüğüm kadarıyla 75 Hz'e çıkabiliyor bu monitör ama emin olmak için böyle bir konu oluşturmak istedim.

Ekran görüntüsü 2021-11-28 203646.png

Son düzenleme:
Hocam ben AOC E2270SWHn monitörümü 75Hz yaptım cru ile sıkıntı yok şimdilik eski Samsung monitörümü de 75 Hz yapmıştım 1 yıl kullandım hiç sıkıntı çıkarmamıştı ama kesin sıkıntı çıkarmaz diyemem.

Monitörüm 16.9
Hocam ben AOC E2270SWHn monitörümü 75Hz yaptım cru ile sıkıntı yok şimdilik eski Samsung monitörümü de 75 Hz yapmıştım 1 yıl kullandım hiç sıkıntı çıkarmamıştı ama kesin sıkıntı çıkarmaz diyemem.

Yaptığımda eski ayarlara çevirebilmem için bir uyarı geliyor bunu yaptığımda gelmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı