60 Hz ekranı 75 Hz yapmak mümkün mü?

Xed

Hectopat
60 HZ monitörümü 75 Hz yapıyorum, hiçbir sıkıntı yok. Görüntüyü net alıyorum fakat gerçekten 75 oluyor mu fark edemiyorum. FPS sabitlemesi tüm oyunlarda 75'e sabitleniyor, her yerde 75 Hz yazıyor. Sizce bu mümkün mü?

Monitörden monitöre göre değişir fakat olur diye tahmin ediyorum. Benim monitör 60 Hz fakat 80 Hz yaptım. 😀 2 yıldır kullanıyorum ve takır takır çalışıyor.

Nasıl yok? 60 Hz'e geçince kasıyor gibi hissediyorum.

Peki hiç yeşil çizgilere maruz kaldınız mı? Benim ekranımda yeşil yeşil tuhaf çizgiler gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4:3 çözünürlükte oynadığınız oyunlarda bu yöntemi kullanabilirsiniz. Çoğu monitörde olur bu.

60Hz monitörümü 75Hz'ye overclock yaptım bende. En fazla 83Hz'ye kadar çıkabiliyordum fakat 75'de bıraktım. Birkaç aydır kullanıyorum sorun yok. Geçenlerde tekrar 60'a geçeyim dedim inanılmaz kasıyormuş gibi geldi. Sana tavsiyem gözün 60Hz'ye alışıksa hiç bozma.

60Hz monitörümü 75Hz'ye overclock yaptım bende. En fazla 83Hz'ye kadar çıkabiliyordum fakat 75'de bıraktım. Birkaç aydır kullanıyorum sorun yok. Geçenlerde tekrar 60'a geçeyim dedim inanılmaz kasıyormuş gibi geldi. Sana tavsiyem gözün 60Hz'ye alışıksa hiç bozma.
Katılıyorum 60Hz'ye alıştıysanız o kalsın, en azından yeni bir yüksek Hz'li Monitör alana kadar.

Overclock artifact yapmış gibi. Varsayılan ayarlara çekince düzeliyor mu?

İşte bu sebepten monitöre OC önermiyorum.

Varsayılan ayara çekince düzeliyor yeşil şeyler harici renk tonları baskın oluyor tüm renkler daha da canlı oluyor göz yoruyor mu evet yoruyor fakat bir çözüm bulamadım 60 Hz kullanmaya devam ediyorum artık yenisini alana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı