60 Hz ile 144 Hz arasında çok fark var mı?

CCAKE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar deneme fırsatım olmadıgı için buradan sormak istedim. 60Hz ile 144 Hz arasında cidden degecek bir fark var mı? Çünkü ya 23-24 inch yenileme hızı yüksek monitör alıcam yada 27 inch 60 Hz'lik bir monitor alıcam.

Su anki monitör 23 inchlik monitor oldugu için biraz daha büyük alma taraftarıyım. Oyun olarak da cok fazla oynamıyorum ama arada oynadıgım oyunlar var Rainbow Six falan gibi genelde masaüstü işleri yapıyorum. Ekran kartı GTX 970. Bütcem 1000 TL'lik birşey olursa cok iyi olur maximum 1300 TL. Dedigim konularda yenileme hızı fazla olanlar cok büyük farklar yaratıyorsa o tarz bir şey alıcam su an liste yaptıgım monitorler şunlar:
Bu arada AOC markasını kullanan ve tavsiye eden var mı? Diger markalarla karsılastırıldıgında eksik kaldıgı yanlar var mı? Çünkü F/P oranı daha yüksek gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün tazeleme hızının farkını oyunlarda görebilirsiniz. Ancak rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız pek gerek yok 144 Hz'e. Örneğin profesyonel olarak CS:GO oynuyor olsaydınız kesinlikle 144 Hz derdim. Ancak çok oyun oynamıyormuşsunuz zaten ki GTX 970 her oyunda 144 Hz verecek kadar güçlü bir ekran kartı değil.

CS:GO, LOL gibi oyunlarda gereklimi? Evet. Ama GTA V BF1 Far Cry 4 v.b oyunlarda 144 FPS görmen zor aynı zamanda 75 Hz bu saydığım oyunlar için yeterlidir. Dediğimiz gibi rekabetçi oyunlar için tavsiye edilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı