60 Hz ile 144 Hz Arasındaki Fark Tam Olarak Nedir?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorum saçma soru oldu fakat aklıma takıldı. Daha akıcı hale geliyor Hz arttıkça diye biliyorum fakat, akıcılığın artması tam olarak nedir? Bana ne gibi bir fayda sağlar? Grafiklere bir etki var mıdır? Ayrıca ben bu etkiyi 144 Hz monitör kullanmadan nereden görebilirim? Hz arttırmak için sistemi arttırmak gerekir mi? Her sistemde her yüksek hzli monitör çalışır mı?

Son düzenleme:
Bu videoda açıkça görünüyor. Ayrıca profesyonel bir CS oyuncu oyuncusu güzelce açıklamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafiklere etki etmez, panelin görüntü kalitesine de etki etmez. Sadece monitöre yansıyan olayları daha hızlı görürsün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Köşeden rakip çıkacaksa gecikmeli olarak görüntü geldiğinden dolayı fark oluşur. Ne kadar akıcı o kadar iyi demek.

144Hz vs 60Hz Slow Motion videolarını izleyebilirsiniz. Grafiklere etkisi olan panellerdir. Hertz değerinin bir etkisi yoktur. Ne gibi fayda sağlar derseniz de örneğin CS:GO oynarken bir adamı daha önce görebilirsiniz. Zira 60Hz'de ışınlanıyor gibi gözüküyor.

Grafiklere etki etmez, panelin görüntü kalitesine de etki etmez. Sadece monitöre yansıyan olayları daha hızlı görürsün.

Peki Monitör alırken Kaliteyi mi artırmak mantıklı yoksa Hertz değerini mi?

Geri
Yukarı