60 Hz laptopa 144 veya 160 Hz monitör bağlamak

ugur000

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum 60 Hz Excalibur Gaming laptop (g serilerinden), 2. monitör almak istiyorum 144 veya 160 Hz fakat HDMI'dan ne kadar alabiliyorum Hz, bir yerlerde okudum 1.4 olunca olmuyormuş 2.1 falan olunca 144 oluyor diyenler var, ya da Type-C girişiyle bir şey yapılabilir mi?

Laptopum 60 Hz Excalibur Gaming laptop (g serilerinden), 2. monitör almak istiyorum 144 veya 160 Hz fakat HDMI'dan ne kadar alabiliyorum Hz, bir yerlerde okudum 1.4 olunca olmuyormuş 2.1 falan olunca 144 oluyor diyenler var, ya da Type-C girişiyle bir şey yapılabilir mi?

Hocam benim 14 yıllık HP Pavilion 144 Hz monitörden 120 Hz piyasanın en dandik kartıyla alıyordu Excalibur o kadar eski değil oyuncu bilgisayarı olarak geçiyor alması gerekir.

Vega 6 APU laptop ile HDMI üzerinde 144Hz'i sorunsuz alabildim.

Laptoplarda genelde HDMI girişi oluyor ama model olarak atarsan kontrol edelim kasasından bakalım.

Çünkü bende 3 laptop var 2 tanesi tek HDMI 1 tanesi HDMI ve VGA şaşırdım bir an o kadar DisplayPort'tan haberim yoktuki monitör alınca güç kablosu zannedip bir saat adaptörü aramıştım.

Ya şu an laptop yanımda değil, ama %90 ihtimalle g770 modeli fakat g770 in bir sürü farklı serileri var, excaliburun sitesine girince 11.-12. Nesil işlemcili serisi gözüküyo orda 2.0 hdmi serisi fakat benim seride 10. Nesil işlemci var

Merak ederseniz site

Excalibur G770 | Oyunda En Yüksek Performans, Sınırsız Güç | Excalibur Dizüstü

Buldum benimkini 2.0 hdmi'ymış olur mu 144 hz 1080p

@cagdasdrc
Maalesef DisplayPort bulunmuyor yani max 120 alabilirsin diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı