60 Hz laptopa 75 Hz monitör almak

Bütçe
1000

1alihandro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 60Hz MSI laptopum var. 75Hz bir monitör almak istiyorum. Bütcem 75Hz'e yetiyor. Acaba monitörü alınca kablo ile bağlantı sağladığımda hangi Hz'i alacağım? Monitörün 75 Hz'ini mi yoksa laptopın 60 Hz'ini mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O 1000 lira ile neden monitör alıyorsun ki hem alt tarafı 15Hz'lik bir fark değmez boş ver.

Ekran kırık olabilir, daha büyük ekran isteyebilir vs.
Ben 75Hz monitör aldım, ama alırken 60Hz gibi düşündüm bir fark olmaz 15Hz'den diye. Fakat geçenlerde 60Hz denediğimde kasıyor hissi verdi. Yani göz alışında 15Hz fark ediyor.

Ekran kırık olabilir, daha büyük ekran isteyebilir vs.
Ben 75Hz monitör aldım, ama alırken 60Hz gibi düşündüm bir fark olmaz 15Hz'den diye. Fakat geçenlerde 60Hz denediğimde kasıyor hissi verdi. Yani göz alışında 15Hz fark ediyor.

Burada 1000 TL söz konusu ama.

Burada 1000 TL söz konusu ama.
Bir insan durup dururken monitör alayım demez, belli ki ihtiyacı var. Parasını elektroniğe yatırmayı seven birisi olabilir. Kişiden kişiye değişir, onu pek de etkileyen bir para olmayabilir. Sonuç olarak alayım mı almayayım mı dememiş almaya karar vermiş kafasındaki bir soruyu sormuş.

Arkadaşlar laptopum ortalamanın üzerinde bir laptop. Masaüstü toplamama gerek yok. Ama sanki oyun oynarken o istediğim zevki alamıyorum. Bu yüzden monitör ve klavye almayı düşünüyorum. Sizce almayayım mı? @Erdinç 31 @Qualty @İngotr

Geri
Yukarı