60 Hz monitör 1000 Hz gözüküyor

mwhmutt

Centipat
Arkadaşlar simdi benim laptop ekran kartı bozuldu ve şu an ekranı Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı kullanıyorum.
PC'ye format attım format attiktan sonra yenileme hizina baktım 1000 diyor ama 60 Hertz diyor, nasıl yapacağım?

IMG20230531212248.jpg

IMG20230531212248.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı 1FPS olarak görmüyorsan sıkıntı olmaz hocam :D

O ekran kartında veya sürücülerde sıkıntı çıkınca oluyor. Bana da olmuştu hatta bilgisayarı uykuya filan alamıyordum parlaklığını da değiştiremiyordum epey sinir bozucu durum.

Windows Update driver kurdu mu?
ekran karti bozuk hâlâ ekran kartını kurmaya calisiyor ne kadar windows uptadeyi kapatsamda yeniden baslatinca uptade devam ediyor. Baksanıza Ben ne kadar engellemeye calissam da kurmaya calisiyor (İnterneti Kapatinca Uptade devam etmiyor)

O ekran kartında veya sürücülerde sıkıntı çıkınca oluyor. Bana da olmuştu hatta bilgisayarı uykuya filan alamıyordum parlaklığını da değiştiremiyordum epey sinir bozucu durum.
nasıl duzelttin

Dosya Ekleri

• IMG20230531224239.jpg
    IMG20230531224239.jpg
    474,6 KB · Görüntüleme: 36
Ekran karti bozuk hâlâ ekran kartını kurmaya calisiyor ne kadar Windows Update'yi kapatsamda yeniden baslatinca Update devam ediyor. Baksanıza Ben ne kadar engellemeye calissam da kurmaya calisiyor (İnterneti Kapatinca Update devam etmiyor)

Nasıl duzelttin.

Ben driverları yüklemiştim. Üreticinin kendi sitesinde driverlar varsa laptopun modelini vs girerek uygun olanı indirebilirsin ya da AMD'nin kendi sitesinden ekran kartını bulup driverlarını yükleyebilirsin.

Ben driverları yüklemiştim. Üreticinin kendi sitesinde driverlar varsa laptopun modelini vs girerek uygun olanı indirebilirsin ya da AMD'nin kendi sitesinden ekran kartını bulup driverlarını yükleyebilirsin.

Dediğim gibi ekran kartında sıkıntı var. Bir türlü çözemedim ekran kartının driverini ne zaman kurmaya çalışsam mavi ekran yiyorum.

1688151637596.png

Geri
Yukarı