60 Hz monitör 75 Hz çalışırsa ne olur?

Farklı çözünürlüklerde daha yüksek Hz desteği olabilir renklerde iyi gözükür şu anda 75 Hz olarak kullanıyorsanız sorun yoktur zaten kullanın o şekilde monitörünüz eski mi?

Hayır değil şu an 75Hz kullanıyorum eğer sadece monitör etkileniyorsa yani bilgisayara bir şey olmayacaksa problem yok.

Hayır değil şu an 75Hz kullanıyorum eğer sadece monitör etkileniyorsa yani bilgisayara bir şey olmayacaksa problem yok.

Sorun görmeye başlarsanız 60 Hz geri alın Hz ayarı sadece monitörü etkiler diğer parçalara bir şey olmaz.

Zaten şöyle söyleyeyim 80Hz'de uyarı verirken 75'te vermiyor ve bazı çözünürlüklerde zaten 75 oluyor ama bazılarında Max 60 bilgisayara zarar gelmeyecekse yapıyorum 75Hz. Ve ayrıca renklerde canlanıyor 75Hz yapınca.

Merhaba, benim monitörüm 60Hz fakat NVIDIA Denetim Masası'ndan çözünürlük özelleştirme bölümünden 75Hz'e çıkarabiliyorum fakat 80Hz'e çıkarınca monitörde "aralık dışı" uyarısı alıyorum ama 75Hz'de hiçbir uyarı almıyorum. Bunun ne gibi bir zararı olabilir? Sadece monitöre mi olur yoksa bilgisayara ekran kartı, işlemci vs. zarar gelir mi? Yoksa 75Hz hiçbir zarar vermez mi?

Selam, sisteminize zarar verecek bir şey söz konusu bile değil. İşlemci veya ekran kartı olsun onlardan alakasız bir şey asla zarar görmez. Monitörünüz zaten canlanıyorsa 75 Hz desteği vardır. Canlılık harici bir fark veya görüntü hatası göremiyorsanız 75 Hz kalması daha iyi.

Selam, sisteminize zarar verecek bir şey söz konusu bile değil. İşlemci veya ekran kartı olsun onlardan alakasız bir şey asla zarar görmez. Monitörünüz zaten canlanıyorsa 75 Hz desteği vardır. Canlılık harici bir fark veya görüntü hatası göremiyorsanız 75 Hz kalması daha iyi.

Yok görmüyorum 60Hz çok kasıyor fakat 75Hz çok akıcı geliyor görüntü inanılmaz canlandı şu an her bakımdan daha iyileşti görüntü de bir değişiklik yok.

Yok görmüyorum 60Hz çok kasıyor fakat 75Hz çok akıcı geliyor görüntü inanılmaz canlandı şu an her bakımdan daha iyileşti görüntü de bir değişiklik yok.

O zaman kesin destekliyordur çok hızlanmasa da 60'dan 75'e geçince kasıyor gibi olan durum kalkıyor. Görüntüden yana hatanız olmadığını söylüyorsunuz, o zaman sabit 75 Hz kalsanız daha iyi. Hiçbir şekilde sisteminize zarar vermez ayrı çalışıyor.

Geri
Yukarı