60 Hz monitör ile FPS oyunu oynarken Mouse ne kadar önemli?

Bazarov0

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Uzun süredir Counter-Strike: Global Offensive oynuyorum. Belirli bir rütbeye gelip oradan ilerisine gidemeyince sistemimden kaynaklı bazı eksikler olabileceğini düşündüm ve araştırdım.
60 Hz monitörüm var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izleyince anladım ki en çok oradan kaybediyorum. İlerleyen zamanlarda 240 Hz bir monitör alma fikri kafamın gerisine yerleşti. Ancak bir süre böyle devam edeceğim.

Bu arada kullandığım mouse ve klavye de kablosuz set. Baktım mouse yenileme hızı 500 Hz, çözünürlüğü de 2000 DPI ama Logitech G102 diye bir kablolu gamer mouse buldum, çok daha hızlı.
Şunu merak ediyorum, monitör yenileme hızım bu haldeyken oyuncu faresi almak bana performansta katkı yapar mı, yoksa atıyorum USB 2.0 girişe USB 3.0 bağlantılı cihaz takmak gibi mi olur, mantıken?

Teşekkür ederim.

Birbirinden çok bağımsız şeyler. Kullandığın mouse çok kalitesiz değilse ve eline iyi oturuyorsa oyununu çok etkilemez. 60Hz'den 144 Hz'ye geçince oyun çok akıcı olmaya başlıyor ama Aim'in iyi değilse büyük bir gelişim bekleme.

Ekipman kısmı bu işin en fazla %20'sini oluşturuyor. Geriye kalan kısım beceri. Eğer o yetenek ve azim varsa BİM'den aldığın kablosuz fareyle bile çok iyi oynarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı