60 Hz Monitörümü 75 Hz Yaptım Sorun Çıkar Mı?

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon Settings'i karıştırırken birden orada yenileme hızı ve çzöünürlüğün değiştrilebildiğini gördüm çözünürlüğü arttıramadım ancak HZ değerini 60'tan 75'e yükselttim normalde maximum 60 Hz monitör şu an 75 Hz değerinde çalışıyor bir sıkıntı çıkar mı eski ayarlara döndürmeli miyim?

AMD Radeon Settings'i karıştırırken birden orada yenileme hızı ve çzöünürlüğün değiştrilebildiğini gördüm çözünürlüğü arttıramadım ancak HZ değerini 60'tan 75'e yükselttim normalde maximum 60 Hz monitör şu an 75 Hz değerinde çalışıyor bir sıkıntı çıkar mı eski ayarlara döndürmeli miyim?
Eski monitörüm olan "AOC I2367FM" marka modelini @60Hz'den @70Hz'e overclock ediyordum. Yaklaşık 3 sene kadar bu şekilde kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ama bu sizin sorun yaşamayacağınız anlamına da gelmiyor. Büyük ihtimalle herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, risk almak sizin seçiminiz. @Recep Baltaş 'ın bununla ilgili çok güzel bir videosu mevcut :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Masaüstünden görüntü ayarlarına gir, oradan aşağıda gelişmiş görüntü ayarlarına gir ve görüntü bağdaştırıcı özellikleri de. İkinci sekmedeki yenileme sıklığını 75Hz ye getirmessen o yaptığın bir işe yaramaz. Bunu yap çalışıp çalışmadığına görede yine radeon settingsten düşür veya alçalt sonra buradan seç dene en stabil olanı bul. Bunu yapmadan o Hz ye geçmez.

Masaüstünden görüntü ayarlarına gir, oradan aşağıda gelişmiş görüntü ayarlarına gir ve görüntü bağdaştırıcı özellikleri de. İkinci sekmedeki yenileme sıklığını 75Hz ye getirmessen o yaptığın bir işe yaramaz. Bunu yap çalışıp çalışmadığına görede yine radeon settingsten düşür veya alçalt sonra buradan seç dene en stabil olanı bul. Bunu yapmadan o Hz ye geçmez.

Yaptım herhalde

Çıkmaz. Hatta şurada doğru bilgi içeren bir yazı var. Fabrika çıkışlı overclocklu gelen monitörler var sıkıntı çıkma ihtimali çok düşük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı