60 Hz'den 75 Hz geçince fark hissedilir mi?

60 HZ ve 75 HZ arasında fark görmeniz oldukça zordur. Zira ben 60 HZ den 144 HZ monitöre geçiş yaptım. Yani şunu anladım çoğu forumlarda abartıldığı kadar fark anlamayabilirsin hocam. Şahsi görüşümdür.

Normalde 144 Hz monitör alacaktım ama çoğu 1500+. Bende 75 Hz 1ms monitörler düşünüyorum, hem fiyatı 1000 lira altında. Gözle görülür bir fark olur mu? Valorant oynuyorum çoğunlukla.
Belirli bir süre 120 Hz ve üzeri kullanmadıysan, ilk defa 60 Hz'den 75'e geçiyorsan memnun kalırsın ve farkı da algılarsın. Bende öyle olmuştu. Fakat dediğim gibi 120 ve üzerini kullandıysan belirli bir süre 75 Hz monitör sönük hissettirebiliyor. Fakat şahsımca ileride üst modele geçersen şunu diyebilirim ki 120'den sonrası pek fark yaratmıyor. 165Hz kullanıyorum ve benim için sonuç bu. Tabii rekabetçi oyuncular benimle aynı fikirde olmayabilir.

Belirli bir süre 120 Hz ve üzeri kullanmadıysan, ilk defa 60 Hz'den 75'e geçiyorsan memnun kalırsın ve farkı da algılarsın. Bende öyle olmuştu. Fakat dediğim gibi 120 ve üzerini kullandıysan belirli bir süre 75 Hz monitör sönük hissettirebiliyor. Fakat şahsımca ileride üst modele geçersen şunu diyebilirim ki 120'den sonrası pek fark yaratmıyor. 165Hz kullanıyorum ve benim için sonuç bu. Tabii rekabetçi oyuncular benimle aynı fikirde olmayabilir.

10 yıldır 60 Hz kullanıyorum. 144 Hz monitör kullanmadım hiç.

1000 TL altı, 800 idaeldir. Bu fiyatlarda 2. el dışında 144 Hz yoktur büyük ihtimalle. İnternetten alamıyorum, babam o kadar güvenmiyor ki A101'in internet mağazasınadan bile almıyor.
14 günlük koşulsuz iade olayı olduğu sürece babanızın korkmasına veya endişelenmesine gerek yok. Mağazadan alınan ürünün iadesi olmuyor ne yazık ki.

Geri
Yukarı