60 liraya Windows ve Office lisansı almak

ahmetmehmet55655

Femtopat
Daha fazla  

İyi günler, her şeyi orijinal olsun diye yeni bilgisayarıma yukarıdaki linkten lisansları alıp Office'i ve Windows'u aktifleştirmek istiyorum.
Linkteki site özelinde değil de genel olarak bu tarz işlere girdiğimde ne gibi şeyler olur, dolandırılır mıyım veya süresi biten bir lisans (eğer bitiyorsa) verilir mi?
Bu konularda bilginiz varsa ve cevaplarsanız sevinirim.

Bizim hoca demişti ki: "Önceden toplu toplu alıyorlar ucuza, ellerinde kalınca satıyorlar" diye. Bana mantıklı gelmişti.
Bir zararı olmayabilir.

Ofis programları ile işin varsa ve bunlara güvenmiyorsan, Linux kurup Libre Office ile keyfine bakabilirsin bir müddet. Bedava.

Bu kodlar etkinleştirme için işe yarıyor ancak etik mi orası tartışılır.
Herhangi bir gelir kaynağım olmadığı için etik olanını yapamıyorum elden gelen bu.
Bizim hoca demişti ki: "önceden toplu toplu alıyorlar ucuza, ellerinde kalınca satıyorlar" diye. Bana mantıklı gelmişti.
Bir zararı olmayabilir.

Ofis programları ile işin varsa ve bunlara güvenmiyorsan, Linux kurup LibreOffice ile keyfine bakabilirsin bir müddet.

Peki lisansların süresi bitmesi gibi bir durum olur mu?
Windowsta öyle bir durum olmadığını biliyorum ama office ile ilgili bir bilgim yok.

Herhangi bir gelir kaynağım olmadığı için etik olanını yapamıyorum elden gelen bu.

Peki lisansların süresi bitmesi gibi bir durum olur mu?
Yoksa gelir kaynağın ve güvenmiyorsan, herhangi bir Linux dağıtımı kurup, ücretsiz ofis programı kullanabilirsin.
Ya da sadece ücretsiz ofis programları kullanabilirsin. Windows etkinleştirmesen bile kullanılıyor.

Bizim hoca demişti ki: "Önceden toplu toplu alıyorlar ucuza, ellerinde kalınca satıyorlar" diye. Bana mantıklı gelmişti.
Bir zararı olmayabilir.
Sanmıyorum hocam. Ederi 1000 TL olan bir ürünü kimse bu fiyatlara satmaz heralde. Ben daha çok hazır sistem alanların anakartlarina gömülü key'i bir şekilde çıkartıp sattıklarını düşünüyorum.

Sanmıyorum hocam. Ederi 1000 TL olan bir ürünü kimse bu fiyatlara satmaz heralde. Ben daha çok hazır sistem alanların anakartlarina gömülü key'i bir şekilde çıkartıp sattıklarını düşünüyorum.
Anakarta gömülü, SSHD'ye gömülü olanlar pahalı. Çünkü bozulana kadar, defalarca format atsan bile otomatik etkinleşiyor. Misal ben 2016'dan beri satın aldığım bilgisayarın SSHD'sini yeni bilgisayarıma takmama rağmen, kullanıyorum Windows 10'u lisanslı bir şekilde.
Tek kullanımlıklar var. Onu kast ettim.

Ben bu linkten alıp etkinleştirdim. Bir sorununu görmedim şimdiye kadar. Cracklı kullanmaktan daha iyi oldu. Süresiz etkinleşiyor diye biliyorum ben uzun süredir sıkıntı yaşamadım. Süreli olsa çok saçma olurdu.

Geri
Yukarı