%60 Mekanik Klavyesi Olanlar GTA'da Nasıl Uçak Sürüyor?

Arkadaşlar %60 klavye bakıyorum fakat bu soru aklıma takıldı, cevapları bekliyorum.
Süremiyorum. PS3 ile oynadığım dönemde diyordum ki bu oyunda en iyi uçak kullanan benim joystick ile efsanevi hareketler çıkarıyordum bilgisayara geçtiğimde tek yapabildiğim uçağı kaldırmak sağ sola kırmak ve varış noktasına gitmek bırak sürmeyi inerken bile beceremiyorum

Yapamıyoruz ki 🙂, açıkçası ben Numpad alarak çözümü buldum. Ondan öncede iki büklüm dizüstü bilgisayarın Numpad'i ile sürüyordum.

GTA PC tuşlarını bilmiyorum yön tuşlarıyla sürdüğünüzü varsayıyorum ama %60 yerine %65 klavyeler var ben mesela %65 kullanıyorum yön tuşları da bayağı işime yaradığı için o yüzden %60 önermem pek zaten aynı boyutta diye biliyorum %60 ile HyperX alloy Origins 65 Aqua PBT yazıyor bakabilirsiniz merak eden olursa klavye bu.

Ok tuşlarından telefon kontrollerini çıkarın ki, bence çok saçma Rockstar'ın ok tuşlarına telefon ataması ok yani bu amaç bir yeri belirtmek oraya gidip telefon koymuş neyse konuya dönelim, telefon kontrollerini boşta kalan tuşlara sallayın mouse scrollü ile yapabiliyorsunuz zaten sallayın bir şeylere. Sonra uçak kontrollerini ve araba için havada uçma kontrollerini ok tuşlarına atayın dikey sabitleyici ile yapılan kontroller ( aletin sağa sola yatmadan araba gibi döndüğü kuyruğun ya da helikopter için arkadaki küçük pervanenin iş yaptığı) default olarak a D geliyor galiba onlar öyle kalabilir ya da benim gibi Rockstar'ın kontrolleri salak yerlere atamadığı GTA'lardan geliyorsanız Q E'ye atanabilir. Bonus olarak helikopter ve uçak ile ateş etme tuşunu da left CTRL yaparsanız tadından yenmez ateş etmek için elinizi Mouse'ye götürmezsiniz.

Not: Bu kontrolleri araba sürmeye NFS'u 2'de ok tuşları ile başlayıp sonrasında GTA san oynamaya çalışıp sol el ile wasd ile yani araba süremeyince gaz freni ws bırakıp dönüş tuşlarını ok tuşlarına atamam, yaşım küçüktü ve böyle yapmayınca oyun hata veriyordu çözememiştim, ve ardından 7 8 yıl bu şekilde alışmam sonrasında GTA 5'i de bu hale nasıl getirebilirim diye uğraşmam sonucu buldum. Neden diye sormayın.

Not 2: Yukarıda dediklerimi yapınca bisiklet ön freni yanılmıyorsam atamasız kalıyor onu da CTRL gibi bir şeye atamıştım galiba. Emin değilim.

Not 3: Karşı çıkanlar olacaktır ama GTA 5'in kontrol şeması bence çok saçma eski oyunlardan, 4 hariç, oturmuş bir şema vardı bunu bir anda bozmak kimin fikriydi bilmiyorum RDR 2 için de aynı şeyi yapmışlar mesela her oyunda F ile inilip binilir RDR 2'de bunu bir anda E'ye çekmişler neden olduğunu bence kendileri de bilmiyordur. Belki GTA 5'in kontrolleri 4 ile benzerdir o oyunu çok fazla oynamadım net hatırlamıyorum o zaman üstte yazdığım şeyler 4 içinde geçerli değiştirmeyin kardeşim!

Not: Bunları gece 1'de yazıyorum anlatım bozukluğu olabilir kusura kalmayın içimi dökesim gelmiş bu kadar oluyor.

Başka tuşlara atayabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı