60 metrekare 1+1 evde oturulur mu?

ismet06

Decapat
Herkese merhaba,

6 ay sonra düğünüm olacak. Şu anki oturduğum ev 1+1 60 metrekare, kirişleri de sayarsak 70 metrekare bir bekar evi ve kirada oturuyorum. Ev eski değil yeni, kombisi vs her şeyi sıfır ev ve kirası da uyguna oturuyorum. İyi yanı mutfağın salonla vs birleşik olmaması, ayrı olması. Aynı şekil banyo vs yerlerin de ayrı olması. Tek sıkıntısı buzdolabı sadece koridorun sonunda duruyor. O da bana göre sorun teşkil etmiyor.

Nişanlım ve ailesi evi gördü. Beğendiler. Salonu ve diğer odayı büyük tutup koridoru biraz daraltmışlar. İçimde kalan tek sıkıntı eşyalar geldiğinde salon ve oda daralacak mı diye düşünmeye başladım. Size 60 metrekare ev eşyaları için uygun mu? 2-3 sene oturup ev almayı düşünüyoruz. Görüşleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu ekonomide oturulur gücünüz daha büyük eve yetmiyorsa yapacak bir şey yok. Ayrıca eşinizin isteği de önemli eğer istemiyorsa oturacağınızı sanmıyorum umarım anlayışlıdır eşiniz.

Evi beğendiler hocam. Sevdiği tarafı mutfak bölümünün ayrı olması. Genelde 1+1 evlerde mutfak salon ile birleşik oluyor bizde ayrı. Beğendi. Benim kaygım eşyalar çok mu daraltır odaları düşüncesindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kişi için gayet iyi bir boyut, özellikle de İstanbul şartlarında. 3+1'lerin neti artık 85-90 haline gelmiş ve oralarda daha büyük aileler rahatça yaşayabiliyorlar, 1+1 60'lık bir yer biraz da iyi düşünülmüş bir yerse yeter de artar 2 kişiye.

2 kişi için gayet iyi bir boyut, özellikle de İstanbul şartlarında. 3+1'lerin neti artık 85-90 haline gelmiş ve oralarda daha büyük aileler rahatça yaşayabiliyorlar, 1+1 60'lık bir yer biraz da iyi düşünülmüş bir yerse yeter de artar 2 kişiye.

Odalar olarak iyi düşünülmüş hocam. Genelde evlerin koridirolarını geniş yapıp odalarını küçültüyorlar. Bu evde koridorları daraltıp odaları genişletmişler. Ve odalarda kare şeklinde ortada vs yerlerde kiriş bulunmuyor.

Hocam şu bardak çanak sergilemek için kullanılan büfeleri evinizde kullanmazsanız bence hiç sorun yaşamazsınız. Oldum olası nefret ettim o büfelerden. Annemle babamın evinde 30 yıldır kullanılmayan bardaklar bu büfelerde sergileniyor 😂

Hocam şu bardak çanak sergilemek için kullanılan büfeleri evinizde kullanmazsanız bence hiç sorun yaşamazsınız. Oldum olası nefret ettim o büfelerden. Annemle babamın evinde 30 yıldır kullanılmayan bardaklar bu büfelerde sergileniyor 😂

Yok hocam öyle şeyler olmayacak. Sadece salonun 1 köşesine kitaplık düşünüyoruz o kadar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı