60 ortalama ile sınıfta kalır mıyım?

rackzen

Femtopat
Daha fazla  
10. sınıfım, ortalamam 60, baraj derslerinden sadece 1 dersten kaldım, o derste ortalamam 48 ve bu dersle beraber toplam 6 zayıfım var. Sınıfta kalıyor muyum?

Yanlış bilgi: Bu durum 2023-2024 eğitim öğretim yılında yalnızca 9. sınıflarda geçerlidir.
4 ders ve üzeri zayıfınız varsa geçemiyorsunuz diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Kalıyorsun ama kurur kararı ile belki geçirilebilir. Üst sınıfta 1 zayıfın olsa bile kalıyorsun yani kalman daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Kalıyorsun ama kurur kararı ile belki geçirilebilir. Üst sınıfta 1 zayıfın olsa bile kalıyorsun yani kalman daha mantıklı.
Yanlış bakmışım özür dilerim. Sorumlu olarak geçiyorsun ama alt sınıf dahil toplam 6 zayıfın olursa seneye kalırsın.

Yoook. Kalmazsınız. 4 ders kuralı 9. sınıflar için geçerli. Devamsızlığınız özürsüz 10 gün'den azsa ve 50 üstüyse geçersiniz. Sorumlu dersin sınavına girersiniz 50 puan alırsanız sorumluluk kalkar. Senede 3 ya da 4 kez yapılıyor diye biliyorum.

Sınıfta kalma yıl sonundaki ortalamaya göre oluyor. Yani 1 ve 2. dönemdeki ortalamaların da ortalamasına. Eğer 2. dönem daha çok çalışır ve şartları sağlarsan sınıfta kalmazsın. 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı