Çözüldü 60 TL'lik itemi 180 TL'ye sattıktan sonra hesap kilitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taylnny

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3 2120
Asus r7 240
4x4 8 GB ram DDR2
320 GB hdd
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.
Okuldan eve dönerken anlık arkadaşımın gazlanmasıyla CS'de Eco Rush diye bır stickeri aldım 60 TL'ye ve degerı artacagı soylenıyordu.
180 TL civarında da Steam'e para attım ve CS:GO'da Anubis koleksiyonunu açtım, sticker kasaları falan açtım.
Zaten güzel şeylerde çıkmadığı için hepsini mecbur sattım ama aldıgım Eco Rush adlı stickerda şöyle bir şey oldu;
Önce 300'e koydum ilanı ve satılmaz dedi arkadaşım. 250'ye koydum o da olmaz dedi, 200 yaptım ve 200 yaptığım sırada stickerin değeri arttı ve 60 TL'den 160'a çıktı.
Ben de 180'e hemen sattım ama alan eleman tahminimce CC, yanı diğer bir deyişle çalıntı kredi kartından aldığı için de benim hesabıma kilit geldi.
Çunku esya alınır alınmaz geldi bahsettıgım kilit, yani arkadaşımın hesaptan baktık dop dolu olan hesabım şu an bombos gozukuyor.
Hiçbir şey yapamıyorum, ne trade ne hediye oyun. Nasıl kaldırtabilirim bu kılidi? Yardım edin.
Not: Alan elemanında hesabı bomboş gözüküyor, şu an CC temelli alınmış olma ihtimali yüksek.

STEAM WTF.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olay zaten mantıksız ama siz böyle yapıyorsunuz diye hırsızların önü açılamaz. Öyle bir durum varsa engellenmiştir işte sizde destekten çözersiniz.

Zaten destekden mesaj bekliyorum 2 gündür.

Arkadaşlar Steam sessiz sedasız hesabı geri açmış e-posta bile gelmedi ve param hala duruyor yardım eden cevap yazan herkese çok teşekkür ederim <3
Kankam bildiğin gibi Steam'de topluluk pazarındaki fiyatları takip edip koruyan bir sistem var. Eğer normalde olan fiyatın üzerine sattığın gibi alınırsa Steam hesabını takibe alır. Mesela çok pahalı bir eşyayı fazla ucuza satınca hemen satın alınır fakat satın alımı yapan başka bir kullanıcı değil Steam botlarından birisidir. Topluluk pazarında geçmişte de fazlasıyla kumar ve dolandırıcılık döndüğü için önlem amaçlıdır diye düşünüyorum.

Kankam bildiğin gibi Steam'de topluluk pazarındaki fiyatları takip edip koruyan bir sistem var. Eğer normalde olan fiyatın üzerine sattığın gibi alınırsa Steam hesabını takibe alır. Mesela çok pahalı bir eşyayı fazla ucuza satınca hemen satın alınır fakat satın alımı yapan başka bir kullanıcı değil Steam botlarından birisidir. Topluluk pazarında geçmişte de fazlasıyla kumar ve dolandırıcılık döndüğü için önlem amaçlıdır diye düşünüyorum.
Merhaba ben konu sahibi değilim ama böyle bir şey olduğunu bilmiyordum acaba bunun hakkında daha detaylı bir yazı bulabilir miyim? Merak ettiğim için okumak istiyorum. Türkçe ya da ingilizce kaynakta olabilir.

İtem sıkıntılı gibi büyük ihtimal tiktokçuların işi dünden beri bi 30 a düşmüş bi 170 felan olmuş büyük ihtimal desteğe yazdığînda banın kaldırılır. Steam bu aralar farklı şeyler deniyor gibi cs2 çıkmadan önce ön hazırlık gibi

Merhaba ben konu sahibi değilim ama böyle bir şey olduğunu bilmiyordum acaba bunun hakkında daha detaylı bir yazı bulabilir miyim? Merak ettiğim için okumak istiyorum. Türkçe ya da İngilizce kaynakta olabilir.

3-4 yıl önce izlediğim bir videoda varlığına tamamen inandığım bir durum. Eğer videoyu bulabilirsem paylaşırım. Videodaki şahıs 340$ civarındaki birkaç tane skini 10-15$'a Steam'e satışa koyduğu an satın alınıyor ve hesabı kısıtlanıyordu. Satın alan Steam hesapları ise CS ile bağımsız hesaplar oluyor. Peşinden bunun, topluluk pazarının fiyat kontrolü için yapılmış bir algoritma olduğundan bahsediyordu. Mantıklı düşününce Valve'in' topluluk pazarından elde ettiği gelir şirketi ayakta tutacak kadar fazla ve skin, kasa fiyatlarının düşmesini kesinlikle istemez. Elimde kesin kanıt olmamakla birlikte bunun doğru olduğunu düşünüyorum.

Pazarda binlerce şey alıp satıyorum hiç uyarı yemedim. İlle CC ile alan vardır bu karşı tarafın sorunu. Bence başka bir durum olabilir en iyisi Steam'e sormanız.
yani hocam bende çok şey alıp sattım şu ana kadar PC ye virüs testide yaptım dönüş bekliyorum steamden zaten

İtem sıkıntılı gibi büyük ihtimal tiktokçuların işi dünden beri bir 30'a düşmüş bir 170 falan olmuş büyük ihtimal desteğe yazdığînda banın kaldırılır. Steam bu aralar farklı şeyler deniyor gibi CS2 çıkmadan önce ön hazırlık gibi.

Hocam ben 180'e sattım direk gece falan 270 300 olduğu olmuş.

hocam önlem amacliysa bile niye ban atıyorlar ne parayı cekebiliyorum ne oyun oynayabiliyorum ne de başka birşey çok saçma bir sebepten dolayi

3-4 yıl önce izlediğim bir videoda varlığına tamamen inandığım bir durum. Eğer videoyu bulabilirsem paylaşırım. Videodaki şahıs 340$ civarındaki birkaç tane skini 10-15$'a Steam'e satışa koyduğu an satın alınıyor ve hesabı kısıtlanıyordu. Satın alan Steam hesapları ise CS ile bağımsız hesaplar oluyor. Peşinden bunun, topluluk pazarının fiyat kontrolü için yapılmış bir algoritma olduğundan bahsediyordu. Mantıklı düşününce Valve'in' topluluk pazarından elde ettiği gelir şirketi ayakta tutacak kadar fazla ve skin, kasa fiyatlarının düşmesini kesinlikle istemez. Elimde kesin kanıt olmamakla birlikte bunun doğru olduğunu düşünüyorum.

Hocam eğer dediğiniz gibiyse ban acilir mi çünkü alan elemanın hesap bomboş bot olma ihtimalini de düşünmeye başladım.

Senin dediğin şu şekilde tutarsız gibi:
Steam hesabı çalındığı zaman özellikle cs envanteri için, benim bildiğim kadarıyla kişi hesabı çaldığında hesaptaki itemleri alamadığı sebebiyle pazardan ederinin altında satıyor. Ve bu şekilde anlık olarak ikinci bir hesap o ürünü alıyor ve hesabına geçiriyor.

Ancak sizin anlattığınız da mantıklı geliyor yine de tutarsızlık var. Sonuçta Steam pazarında serbest piyasa var. İsteyen istediği fiyattan satabilir.
Yine de en yararlı cevabı destek ekibi verecektir. Merakla takip ediyoruz :)

Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.
Okuldan eve dönerken anlık arkadaşımın gazlanmasıyla CS'de Eco Rush diye bır stickeri aldım 60 TL'ye ve degerı artacagı soylenıyordu.
180 TL civarında da Steam'e para attım ve CS:GO'da Anubis koleksiyonunu açtım, sticker kasaları falan açtım.
Zaten güzel şeylerde çıkmadığı için hepsini mecbur sattım ama aldıgım Eco Rush adlı stickerda şöyle bir şey oldu;
Önce 300'e koydum ilanı ve satılmaz dedi arkadaşım. 250'ye koydum o da olmaz dedi, 200 yaptım ve 200 yaptığım sırada stickerin değeri arttı ve 60 TL'den 160'a çıktı.
Ben de 180'e hemen sattım ama alan eleman tahminimce CC, yanı diğer bir deyişle çalıntı kredi kartından aldığı için de benim hesabıma kilit geldi.
Çunku esya alınır alınmaz geldi bahsettıgım kilit, yani arkadaşımın hesaptan baktık dop dolu olan hesabım şu an bombos gozukuyor.
Hiçbir şey yapamıyorum, ne trade ne hediye oyun. Nasıl kaldırtabilirim bu kılidi? Yardım edin.
Not: Alan elemanında hesabı bomboş gözüküyor, şu an CC temelli alınmış olma ihtimali yüksek.

Eki Görüntüle 1756000
Evet aynısını yaşamış biri olarak söylüyorum Metal Detecting diye bir oyunun itemini 200 TL'ye sattım diye ban yemiştim alan kişi sanırım cc şüphelisiydi. Tek yapman gereken hesabın sana ait olduğunu ve satın alan kişiyle hiç bağın olmadığın kanıtlayacak bir destek mesajı yazman gerekiyor 3 ile 7 gün içerisinde dönüş yapıyorlar hatta bazen direkt banını kaldırıyorlar dönüş yapmadan. Benim attığım ssler hala duruyor pazar geçmişini felan hep atmıştım 3 gün sonra açtılar.

Evet aynısını yaşamış biri olarak söylüyorum metal detecting diye bir oyunun itemini 200 TL'ye sattım diye ban yemiştim alan kişi sanırım CC şüphelisiydi. Tek yapman gereken hesabın sana ait olduğunu ve satın alan kişiyle hiç bağın olmadığın kanıtlayacak bir destek mesajı yazman gerekiyor 3 ile 7 gün içerisinde dönüş yapıyorlar hatta bazen direkt banını kaldırıyorlar dönüş yapmadan. Benim attığım SS'ler hala duruyor pazar geçmişini falan hep atmıştım 3 gün sonra açtılar.

Dün kart bilgilerimi ve aldığının SSlerini attım hocam tahmini olarak 1 saat sonra dönüş gelebilir 24 saat olmuş oluyor tam.

Öncelikle bu sticker kutudan çıkmıyor, oyun içi mağazasında 17.95 TL'den satın alınıyor.

Bu stickerda marketi sabote ettiler ve bu stickeri alıp satmayın diye sayısız uyarılar yapıldı reddit ve steam forumlarında.

Bilmeyen kullanıcılar marketten alarak zarara uğruyor, bunu öğrendiklerinde ise sizi raporluyorlar.

Kısacası kasıtlı olarak 18tl'lik bir ürünü 180tl ye sattınız ve neden ban yedim diye konu açıyorsunuz.
Eğer gerçekten sadece bir tane sattıysanız banınız açılabilir, aksi takdirde steam bu konularda sıfır tolerans gösteriyor.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    626,8 KB · Görüntüleme: 99
Artı -1 Eksi
Öncelikle bu sticker kutudan çıkmıyor, oyun içi mağazasında 17.95 TL'den satın alınıyor.

Bu stickerda marketi sabote ettiler ve bu stickeri alıp satmayın diye sayısız uyarılar yapıldı Reddit ve Steam forumlarında.

Bilmeyen kullanıcılar marketten alarak zarara uğruyor, bunu öğrendiklerinde ise sizi raporluyorlar.

Kısacası kasıtlı olarak 18TL'lik bir ürünü 180TL'ye sattınız ve neden ban yedim diye konu açıyorsunuz.
Eğer gerçekten sadece bir tane sattıysanız banınız açılabilir, aksi takdirde Steam bu konularda sıfır tolerans gösteriyor.

Hocam kutudan açtım diye bir şey soylemedım 60 TL'ye aldım bende araştırmadan direk arkadaşımın önerisiyle sadece 1 tane aldım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı