60 TL'ye kulaklık önerisi

Bütçe
60
Hocam dediklerinizi yalanlamıyorum ama bu sonuçta 100 liralık kulaklık ve bu fiyattaki diğer kulaklıklarla karşılaştırdığımda gerçekten memnun kaldım, bu fiyatlardaki çoğu kulaklık dayanıksız, kabloları çok ince, ses kaliteleri iyi olsa bile kulaklığı uzun süre kullanamadığınız için pek bir anlamı kalmıyor, kardeşim de ZS3 kullanıyor, yıllardır gitar çalıp müzikle ilgilenen birisi ve bu kadar şikayet etmedi, belki de gerçekten kaliteli kulaklıklar kullanmadığı için ona öyle geliyordur fakat durum böyle.

Siz de haklısınız.
Mesela ben T290 kullandım, ses kalitesi efsaneydi fiyatına göre ama ne, bozuktu JBL'den kazık yemiştim, 2 gün kullandım bozuldu garantiye yolladık biraz daha iyileşip gelmiş olanını gördük.
Sağ taraftan ses daha az geliyordu ve sağ taraf sol taraf kadar sahne genişliği yoktu.
Adamlar garanti olarak bizimle dalga geçiyordu, paramızla rezil olmuştuk.
Eğer bozulmaması amaç ise KZ alınabilir ama ses kalitesi konusu gerçekten sıkıntı bize göre çünkü bu kulaklıklar bize hitap etmiyor.
Bu yüzden ben Sennheiser öneriyorum garanti olsun, kalite olsun her şey var adamlarda.
Ben ciddi ciddi yazarken @Samotne Ciasteczka troll diyor, nerem troll?
Sıkıntılı bu arkadaş.
10 liralık kulaklıktan KZ'ye geçersen tabii fark olur ama 2000 liralık High-end kulaklıktan KZ'ye geçersen olacaklar çok.

Siz de haklısınız.
Mesela ben T290 kullandım, ses kalitesi efsaneydi fiyatına göre ama ne, bozuktu JBL'den kazık yemiştim, 2 gün kullandım bozuldu garantiye yolladık biraz daha iyileşip gelmiş olanını gördük.
Sağ taraftan ses daha az geliyordu ve sağ taraf sol taraf kadar sahne genişliği yoktu.
Adamlar garanti olarak bizimle dalga geçiyordu, paramızla rezil olmuştuk.
Eğer bozulmaması amaç ise KZ alınabilir ama ses kalitesi konusu gerçekten sıkıntı bize göre çünkü bu kulaklıklar bize hitap etmiyor.
Bu yüzden ben Sennheiser öneriyorum garanti olsun, kalite olsun her şey var adamlarda.
Sıkıntılı bu arkadaş.
Dediğiniz kulaklıklar da bu fiyat bandını aşıyor işte, az para verince kalite de sınırlı oluyor doğal olarak.

Aranızdaki tartışmayı kendiniz çözersiniz artık, ben karışmıyorum.

Dediğiniz kulaklıklar da bu fiyat bandını aşıyor işte, az para verince kalite de sınırlı oluyor doğal olarak.

Aranızdaki tartışmayı kendiniz çözersiniz artık, ben karışmıyorum.

Hocam bir tek siz anladınız bu KZ olayını, Technopat forum anlamıyor KZ'yi.
KZ kulaklıklar güzel eq ayarı ister demeye devam edeceğim, KZ düzelirse dünyaya hitap ederse o zaman KZ'ye bir şey demem.
Evet sürücüleri olması gerekenden kaliteli ama fabrikadan çıkışlı iyi ayarı yok.
Alıntı yaptığım şeyi okuyunca anlarsınız.
Almışken 300 liralık orta seviye marka kulaklık almak daha mantıklı.

Olmuyor hocam.
Madem sordunuz oturup izleyin, durun daha neden alınmaz sorusuna cevabım var.
"KZ'lerin böyle kendini hissettiren basların arasından adeta death Star'ın superlazeri gibi öne çıkan vokal ve tizlerinin olmasının sebebi bu kulakların küresel kullanıcıların değil de Uzak Doğu kullanıcılarının tercihleri göz önüne alınarak tonlanmış olması. Head-fi'da geçen yıl okuduğum bir yorumda slater nickli üye bundan bahsetmişti. Özet geçmek gerekirse KZ kulaklıkların toplamasını yapan mühendisler, firmanın kurucusu vs. hepsi de gençliğinde müziği anons yapılan hoparlörlerden bozma ses sistemleri ile dinlemiş. Bizim için fazla parlak olan, aşırı gür vokaller onlar için daha normal geliyor. Bir de kullandıkları dengeli armatür sürücüler uygun fiyatı ile dikkat çeken bellsing marka sürücüler. Fiyatları makul ama ses karakteri pek tatmin edici sayılmaz; tonlaması çok zor, tek bir sürücü midleri bazen tam olarak kapsayamayabiliyor, sıkışık, parlayan vokaller, keskin notalar gibi istenmeyen karakteristikleri beraberinde getiriyor. KZ firması bu yüzden pek çok sürücüyü bir arada kullanıyor. Bu deli dolu armatürleri tonlaması onların ederinden daha pahalı çünkü. :D umarım ileride kbear gibi hem doğulu hem batılı kullanıcılara hitap eden ürünler çıkarırlar."
Alıntıdır, yani kısacası dünyaya hitap eden kulaklık üretmiyorlar.

Asla troll yapmadım bu güne kadar.
Şimdi de yapmıyorum.

Hocam bir tek siz anladınız bu KZ olayını, Technopat forum anlamıyor KZ'yi.
KZ kulaklıklar güzel eq ayarı ister demeye devam edeceğim, KZ düzelirse dünyaya hitap ederse o zaman KZ'ye bir şey demem.
Evet sürücüleri olması gerekenden kaliteli ama fabrikadan çıkışlı iyi ayarı yok.
Alıntı yaptığım şeyi okuyunca anlarsınız.
Eq ayarı nedir en ufak fikrim yok :D Ben hala fiyatına göre fena bir iş çıkarmadığını düşünüyorum KZ'nin.

Genel yazım tarzın ve KZ'ye ekolayzır olmadan iyi ses vermiyor demen bana troll olduğunu söylemekte.
Sıkıntılı bu arkadaş.
Bana sıkıntılı deme hakkın yok ama peki.
10 liralık kulaklıktan KZ'ye geçersen tabii fark olur ama 2000 liralık High-end kulaklıktan KZ'ye geçersen olacaklar çok.
2000 liralık High-end kulaklık ile KZ'nin en üst ürününü bile karşılaştırsan fark olacaktır zira fiyat farkı çok. Komple farklı kulaklıklar.
EQ ayarı nedir en ufak fikrim yok :D
Ses frekanslarını düzenleyerek bass gibi şeyleri arttırmaya yarayan programlar.

Genel yazım tarzın ve KZ'ye ekolayzır olmadan iyi ses vermiyor demen bana troll olduğunu söylemekte.

2000 liralık High-end kulaklık ile KZ'nin en üst ürününü bile karşılaştırsan fark olacaktır zira fiyat farkı çok. Komple farklı kulaklıklar.

Ses frekanslarını düzenleyerek bass gibi şeyleri arttırmaya yarayan programlar.
Anladım, neyse yeni kulaklık aldığım için çok alakam kalmadı zaten bu kulaklıkla :D

Sen öyle diyorsan öyledir.
Daha fazla tartışmıyacağım, senin boş yere troll demene karşı bunu dedim.

KZ'ye ekolayzır olmadan iyi ses.

Verir ama tam performansını vermez, dediğim gibi dünyaya kulaklık üretmiyor belli kesime.

Yeni konular

Geri
Yukarı