600.000 TL araba önerisi

glaitaht

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba, bir araç alma isteğim var fiyatlar artmadan. 260k birikmişim var, 20K-30K daha eklemeye çalışıyorum, kredi notum iyi olduğundan 300-350k arası kredi alabileceğime inanıyorum.

Araç piyasasından hiç anlamıyordum biraz baktım fakat karar veremedim. Sizce hangi aracı tercih etmeliyim? 301? Egea?

Araçta istediğim şeyler şunlar kabaca;
- Hem enine hem boyuna büyüğüm, rahat edebileceğim bir araç olsun, sedan olursa iyi olur.
- Motoru bitmiş olmasın, araç çok arıza çıkartırsa bunalabilirim, zaten maaş kuş kadar kalır krediden sonra o yüzden Km'si çok yüksek olmasa iyi olur.
- Büyüğüm demiştim o yüzden motor güçsüz olursa yokuşta itmek durumunda kalabilirim içinde fazladan birkaç at olsun.
- Yıl olarak takıntılı değilim aslında ama ne kadar yeni olsa o kadar iyi olur çürük araç almak hiç mantıklı gelmiyor.

Sizin aklınıza gelen araba modelleri neler? Eğer halihazırda baktığınız veya gözünüze çarpan bir araç varsa paylaşabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şu sıralar araba alma arifesindeyim. 1.3 Linea kullanmaktayim ve en sorunsuz motor diyebilirim. Parçası gidişi harika bir araba. Egea 1.3 multijet tercih edebilirisiniz. Hem performans hemde yakıt olarak harika bir araç. PSA gruna bulaşmayın derim. Egeadan daha kalitesiz arabalar uretiyor. Eğer 700'lere cikabilirsen gözümde olan bir kaç arabayi atabilirim.

Bende şu sıralar araba alma arifesindeyim. 1.3 Linea kullanmaktayim ve en sorunsuz motor diyebilirim. Parçası gidişi harika bir araba. Egea 1.3 multijet tercih edebilirisiniz. Hem performans hemde yakıt olarak harika bir araç. PSA gruna bulaşmayın derim. Egeadan daha kalitesiz arabalar uretiyor. Eğer 700'lere cikabilirsen gözümde olan bir kaç arabayi atabilirim.
700'lere çıkmam için eş dosttan borç istemem gerekiyor, hiç istediğim bir şey değil maalesef. Teşekkürler yine de. 🙏

Merhaba, bir araç alma isteğim var fiyatlar artmadan. 260k birikmişim var, 20K-30K daha eklemeye çalışıyorum, kredi notum iyi olduğundan 300-350k arası kredi alabileceğime inanıyorum.

Araç piyasasından hiç anlamıyordum biraz baktım fakat karar veremedim. Sizce hangi aracı tercih etmeliyim? 301? Egea?

- Hem enine hem boyuna büyüğüm, rahat edebileceğim bir araç olsun, sedan olursa iyi olur.
- Motoru bitmiş olmasın, araç çok arıza çıkartırsa bunalabilirim, zaten maaş kuş kadar kalır krediden sonra o yüzden Km'si çok yüksek olmasa iyi olur.
- Büyüğüm demiştim o yüzden motor güçsüz olursa yokuşta itmek durumunda kalabilirim içinde fazladan birkaç at olsun.
- Yıl olarak takıntılı değilim aslında ama ne kadar yeni olsa o kadar iyi olur çürük araç almak hiç mantıklı gelmiyor.

Sizin aklınıza gelen araba modelleri neler? Eğer halihazırda baktığınız veya gözünüze çarpan bir araç varsa paylaşabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Hocam o piyasada Megane 3 Privilege kullandım motor olarak çok seri bir araçtı genişlik olarak bize yetiyordu isterseniz bakabilirsiniz. genel olarak bütçenize baktığımda C5, 508 ve Mazda 3 gibi pek tercih edilmeyen ama benim çok sevdiğim araçlarda mevcut. Onun haricinde Astra J, Focus ve 2007-08 Mondeo'lar da gözüme çarptı.

Hocam o piyasada Megane 3 Privilege kullandım motor olarak çok seri bir araçtı genişlik olarak bize yetiyordu isterseniz bakabilirsiniz. Genel olarak bütçenize baktığımda C5, 508 ve Mazda 3 gibi pek tercih edilmeyen ama benim çok sevdiğim araçlarda mevcut. Onun haricinde Astra J, Focus ve 2007-08 Mondeo'lar da gözüme çarptı.

C5 hoşuma gitti, baktığım 2 tane Egea var, eğer onlardan birinde karar kılamazsam kesinlikle göz atacağım, teşekkürler.

•Honda Accord
•Opel İnsignia
•Honda Civic FD6
•Volkswagen Passat B6/B5.5
•Audi A4 B7
•Mazda 3

Opel Insignia.
Ford Focus.
Fiat Egea.
Passat b6.
Ford Focus ve Opel Insignia arasında tercih yapın.

•Honda Accord
•Opel Insignia
•Honda Civic FD6
•Volkswagen Passat B6/B5.5
•Audi A4 B7
•Mazda 3

Çok teşekkürler yanıtlarınız için. Maalesef çoğu modeli incelediğimde yüksek km eski araçlar çıkıyor bütçemde. Temiz bir Fiat Egea 1.6 Multijet almaya çalışacağım gibi duruyor. Bu aracın neden 1.3 modeli ile arasında az bir fark var onu anlamış değilim bilgisi olan var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı