600-650W PSU önersi

Wetttt

Kilopat
600-650W'lık F/P bir PSU arıyorum. Çok uçmadan, kaçmadan bir şeyler önerir misiniz?
Not: 500 TL'lik PSU ile 800 TL'lik arasındaki fark nedir bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle fiyat farkını oluşturan bazı etmenlerden genel cümleler ile bahsedeyim:

Güç kaynağını önemli kılan: Korumaları, yeterlilik sağlayan iç tasarımı, kullanılan parçaları, verimliliği, global garanti süresi gibi durumlar esastır. Bütçenizi ne kadar yükseltebilirsiniz bilemem ama tüm sistemden elektrik geçirecek bir ürünü alırken belirli bir seviyeyi yakalamak lazım.

En azından almanız gereken ürünler:

İşlemciniz 95W TDP, ekran kartınız 200W TDP. İkisi tam yükte 350W falan olsa, sistemin kalanı da 100W çekse size bu PSU rahatlıkla yetecektir.

650W modeliyle arasında 50 TL fark var, o nedenle bunu atmak istedim. Bütçeyi aşarım dersen kaliteli bir üründür.

İşlemciniz 95W TDP, ekran kartınız 200W TDP. İkisi tam yükte 350W falan olsa, sistemin kalanı da 100W çekse size bu PSU rahatlıkla yetecektir.

650W modeliyle arasında 50 TL fark var, o nedenle bunu atmak istedim. Bütçeyi aşarım dersen kaliteli bir üründür.

O fiyata bu daha iyi gelmez mi? Kaliteli bir PSU ben de bundan kullanıyorum 2 yıldır. Sistemim belli.

O fiyata bu daha iyi gelmez mi? Kaliteli bir PSU ben de bundan kullanıyorum 2 yıldır. Sistemim belli.
Attığınız modeli bilmiyorum ancak Core Reactor'de çok üst seviye bileşenler var. Bu bütçeye en çok önerilen PSU bu şu an.
@RPM daha iyi bilir, PSU'larla arası iyi. @kandes2

Artık alıcını nkendisi bilir. Benim linklediğim PSU araştırsın derim yine de, daha önce bu forumda da mevzusu geçti, kaliteli bir PSU. 650 W alacağıma 750W Gold 80+ alırım her türlü bana daha mantıklı geldi.

Geri
Yukarı