600-700 TL Ekran kartı-Ram-Anakart Tavsiyesi !

Mehmett Can

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Merhaba arkadaşlar önceki konumda 2000-2500 TL bütçe vermiştim ailem ile konuştum şuanda bilgisayara vericek o kadar bütcemizin olmadıgını söylediler Bende şuanki kullandıgım Bilgisayarın Hard Disk'ini Güç Kaynağını ve Kasasını Kullanmaya karar verdim yani bizim eksik parçalarımız Ekran Kartı-Ram-Anakart ve anakarta uyumlu bir işlemci

Şuanki Bilgisayarımın Özelliklerini Resim olarak atıcam Ram Slotlarım DDR2 o yüzden anakartı değiştirmeyi düşündüm DDR3 Olarak Şuanki Ekran kartım saten çöp yani lütfen bana bir yardımcı olun 600-700 TL'ye EkranKartı-Ram-Anakart-İşlemci Tavsiye edin

NOT: Bu yazın okullar kapandığı zaman ramini falan yükseltebileyim örnek veriyorum 4 GB Ram aldım Alıcagımız anakartta 2 Slot var 4 GB Ram takarım Yazın okullar kapanıncada 8 GB daha alıp 12 GB Ram yapabileyim yani

Şimdiden Teşekkür Ederim

@Nouwera @Emre Uncu @Rhea. @Felankor @froid @Gny

Cevaplarınızı bekliyorum

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 350
  • 2.png
    2.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 420
  • 3.png
    3.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 266
  • 4.png
    4.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 393
Bence şu an seni idare edicek bi anakart al. Sonra yazın raminle birlikte yeni anakart alırsın. Daha yararlı olur diye düşünüyorum.

Çok acil değilse, bu bütçeyle bilgisayar toplama parana yazık. Bana sorarsan, harçlığın ne kadar bilmiyorum ama, yaz'a kadar ayda 50-100TL biriktirmeye çalış sonra tekrar konu aç ki, şöyle güzel bir sistem toplayalım. Hem o zamana kadar ailenin'de ayırabileceği bütçe artmış olur. :)

@Felankor o bütçeyi şuanda harcamazsam yazın 2000 TL istedigim zaman vermez yani parça parça alınca fark etmiyor birden fazla söyleyince fark ediyor 2 gün önce söyledim işte ben o paraya araba alıyorum diyor :)

@i_sokilinc Gayet güzel sistem olmuş Eğer daha iyi bir sistem gelmezse alıcam o sistemi

@Felankor Dostum birde sen çıkartırmısın bir sistem ? 600-700-750 arası

ANAKART: www.vatanbilgisayar.com: ASUS A58M-A/USB3 A58 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) USB 3.0 DVI&HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar 168TL

İŞLEMCİ: www.vatanbilgisayar.com: AMD A8 7600 Soket FM2+ 3.8GHz 4MB Cache 65W 32nm İşlemci + R7 GPU - Vatan Bilgisayar 310TL

RAM: www.vatanbilgisayar.com: Gskill 4Gb Ripjaws Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar 131TL

EKRAN KARTI: www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R7 260X Gddr5 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 331TL

Toplam: 940TL
APU'da A10 veya A8'in altına inmemelisin, ciddi performans farkı var. Bütçeni aştım biliyorum. Dilersen ekran kartını çıkartabilirsin, zaten APU'nun içinde grafik işlemcisi de yer alıyor, hem de R7 seviyesinde. LoL, CS:GO, DotA2 ve benzeri popüler oyunları zorlanmadan oynayabilirsin. :)

Şimdi ben sana dicem ki 7850k işlemci al yanınada 200 liralık bir anakart, böyle oluncada Rame para kalmıyor. 4 GB'lık Ram bence alınmaz.
Fiya 1000 liraya doğru oynuyor. Yazında 600 liralık bir ekran kartı alırsan crossfire yapıp performansta uçuşun ne olduğunu öğrenirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı