600-700 TL Oyun İçin Kulaklık Önerisi

glocia

Hectopat
Black Friday’de oyuncu kulaklığı almayı planlıyorum, kulaklık sadece rekabetçi oyunlarda kullanılacak. Bütçem 600 TL civarı. Eğer HyperX Cloud 2 veya SteelSeries Arctis 5 2019 kulaklıklarına indirim gelirse ikisinden birisini almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Veya farklı bir kulaklık tavsiyeniz var mı?

Hyper X Cloud 2 kullanıyorum gayette memnunum. İkisi de neredeyse aynı aman aman bir fark yok. Estetik açıdan farkları var. Bir teknoloji markette deneyimleme imkânınız varsa gidip deneyin. Hangisinin ergonomisi hoşunuza giderse alırsınız. Bu arada ikisininde Black Friday'de fiyatları düşer.

Black Friday’de oyuncu kulaklığı almayı planlıyorum, kulaklık sadece rekabetçi oyunlarda kullanılacak. Bütçem 600 TL civarı. Eğer HyperX Cloud 2 veya SteelSeries Arctis 5 2019 kulaklıklarına indirim gelirse ikisinden birisini almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Veya farklı bir kulaklık tavsiyeniz var mı?
Anakartın gayet güzel öyle aman aman ses kartı almana da ihtiyacın yok. Cloud Alpha kullanıyorum, sistemimde Sound Blaster ses kartı mevcut ve oyunlarda haddinden fazla ayrıntı alıyorum. Eğer FPS oyunlarını oynuyorsan, CS GO gibi PUBG gibi fazlasıyla yeterli olacaktır.

Lütfen bana şuradaki tabloda nasıl rakiplerine göre biraz daha iyi olduğunu anlatır mısın?

Karşılaştırma
Epey ile kulaklık karşılaştırmamak ilginç 🤔

Hyperx Cloud Alpha müzik, bas konusunda daha iyi bir ses performansı veriyor kullanıcı deneyimlerine, karşılaştırma ve incelemelere bakın.

Epey ile kulaklık karşılaştırmamak ilginç 🤔

Hyperx Cloud Alpha müzik, bas konusunda daha iyi bir ses performansı veriyor kullanıcı deneyimlerine, karşılaştırma ve incelemelere bakın.
Kullanıcı deneyimi bireyseldir, evrensel değil. Epey sadece bunun kağıt üstünde bir göstergesiydi. Stereo kulaklık öneriyorsun ses deneyimi daha iyi diyorsun kullanıcı yorumda rekabetçi oyun diyor mikrofonuna değinmeden geçiyorsun. HyperX fanboyu değilim iki kulaklığın karşılaştırılması normal dışı bariz Cloud Alpha tarafında ağırlık basıyor.

Dayanamadım ihtiyacım olmamasına rağmen bugün Cooler Master MH751 siparişi verdim.Yabancı forumlarda stok bulunamadığından herkes şikayetçi.Hiç kötü yorum okumadım , hatta bu zamana kadar cloud kulaklık kullananlar daha sonradan MH751/752 aldıktan sonra cloud serisinin pahalı olmasının yanında kalitesiz sesinden dolayı mh751/752 serisini şiddetle tavsiye ediyorlar. Hatta kulaklık sennheiser serisi ile kıyaslanıyor. Ciddiyim... Ses kartım iyi olduğu için ve 7.1 rekabetçi oyunlarda hiç bir işe yaramayıp aksine yön bulma kabiliyetini düşürdüğü için gereksiz buluyorum çünkü gerçek 7.1 değil. Gereksiz. Cloud Alpha mı yoksa mh751 mi iyi olacak rekabetçi fps oyunlar oynadığım için net farkı çok rahatlıkla ölçeceğim. Buna ek olarak sennheiser kulaklık sahibi olarak kıyaslama yapma konusunda heyecanlıyım. Acelen yoksa bekle inceleme sonrası gereken geri bildirimi yaparım. İyi bir AMP ve ses kartına sahipseniz kesinlikle jack girişlerinden MB ye yada AMP ye bağlamalısınız. Sürücü boyutları da sizi yanıltmasın büyük sürücüler daha iyi ses kalitesi verir diye bir olay söz konusu değil aksine doğru konumlandırılmış küçük sürücüler büyüklere oranla fps oyunlar gibi tiz sesin baskın olduğu oyunlarda almanız gereken sesleri daha keskin ve net verir. Fiyat ve marka fanboyluğuna karşıyım eğer bir marka uygun fiyatla üst segment ürünlerle baş edebilecek hatta onlardan daha iyi performans sunan bir ürün ile piyasanın altında sunduğu fiyatla üst kalite bir ürün çıkarıp sektörü kullanıcı lehine manipüle edebiliyorsa CM'yi buradan kutlamak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı