600-700 TL PSU önerisi

Sistemimde 500W sertifikasız bir PSU var ve sistemimin güç tüketimi fazla değil. Tek kanaldan 375 watt çekiyor, rahatlıkla yetiyor fakat ileride dayanmayacaktır. İyi bir öneri alabilir miyim? Fiyatı bir tık geçebilir.
Şuan İçin Yeterli Geliyor ise benim şahsi görüşüm FSP - Highpower - Corsair +80 Plus ürünleri memnun edecektir sizi ama +80 Gold Sertifikalı ürünler 2-3 Bin TL arası fiyatlarda Elinizdeki ürün ile idare edip ileride kaliteli bir PSU'ya geçmeniz daha mantıklı.

Şu an İçin Yeterli Geliyor ise benim şahsi görüşüm FSP - High Power - Corsair +80 Plus ürünleri memnun edecektir sizi ama +80 Gold Sertifikalı ürünler 2-3 Bin TL arası fiyatlarda Elinizdeki ürün ile idare edip ileride kaliteli bir PSU'ya geçmeniz daha mantıklı.

Şu an kullandığım PSU'ya C4 her an patlar gibi yorumlar var sistemi alalı 1 ay oldu bir sıkıntısı yok şu anlık elimde şu an bütçem de yok ne kadar süre içinde değişsem diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu konu hakkında

Şu an kullandığım PSU'ya C4 her an patlar gibi yorumlar var sistemi alalı 1 ay oldu bir sıkıntısı yok şu anlık elimde şu an bütçem de yok ne kadar süre içinde değişsem diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu konu hakkında.

Sisteminizi bilmeden yorum yapmak zor lakin yük altında bilgisayarınız kapanmıyorsa herhangi bir şasi şüpheniz yoksa çok fazla yük altına sokmadan kullanabilirsiniz.

1000 TL'ye alınacak PSU'larda çok iyi diyemeyiz bütçeye göre öneri yapılıyor şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi Bilmeden Yorum Yapmak Zor Lakin Yük Altında bilgisayarınız Kapanmıyorsa Herhangi bir Şasi Şüpheniz Yoksa Çok Fazla Yük Altına Sokmadan Kullanabilirsiniz.

RX 6500 XT i310105F ile kullanıyorum oynadığım oyunlar zorluyacak derecede değil genelde 50 derecelerde seyrediyor ikisi de hani zorlamaktan kastınız tam olarak nedir?

RX 6500 XT i310105F ile kullanıyorum oynadığım oyunlar zorluyacak derecede değil genelde 50 derecelerde seyrediyor ikisi de hani zorlamaktan kastınız tam olarak nedir?
HwMonitör Programı İle 12 v 5 v 3.3 v Kanalları Yeterliligi Durumu gibi
Veyahut Ekran Kartınız Yük Altında Sallıyorum 7 v kullanımda iken 9 v kullanıma cıkıyor bunu karşılıyorsa problem oluşturmaz.

HWMonitor Programı İle 12 v 5 v 3.3 v Kanalları Yeterliligi Durumu gibi
Veyahut Ekran Kartınız Yük Altında Sallıyorum 7 v kullanımda iken 9 v kullanıma cıkıyor bunu karşılıyorsa problem oluşturmaz.

GTA 5 oynuyorum genelde ve ekran kartım fan bile açmıyor GPU 50 derecelerde 55 derece ve üzerinde döndürmeye başlıyor ama uzun süre oynuyorum ısınmıyor bu da katkı sağlıyordur PSU'u yormuyordur diye düşünüyorum

GTA 5 oynuyorum genelde ve ekran kartım fan bile açmıyor GPU 50 derecelerde 55 derece ve üzerinde döndürmeye başlıyor ama uzun süre oynuyorum ısınmıyor bu da katkı sağlıyordur PSU'u yormuyordur diye düşünüyorum
Sorun Yaşattıgı Zaman Anlarsınız Bir Şekilde Belli Eder En Büyük Belli Olma şansı PC Aniden Kapanır. Sistemde Akıcılık Hissi Gidebilir. bu tarz problemler yaşatmadıgı sürece çok fazla yük altına sokmadan kullanabilirsiniz dedigim gibi HwMonitör Programından 12v 3.3 v 5v İstenilen degerleri veriyormu bakabilirsiniz içinize sinmiyorsa herhangi bir bilgisayarda PSU ölçümünüzü yaptırabilirsiniz.

Sorun Yaşattıgı Zaman Anlarsınız Bir Şekilde Belli Eder En Büyük Belli Olma şansı PC Aniden Kapanır. Sistemde Akıcılık Hissi Gidebilir. Bu tarz problemler yaşatmadıgı sürece çok fazla yük altına sokmadan kullanabilirsiniz dedigim gibi HWMonitor Programından 12v 3.3 v 5V İstenilen degerleri veriyor mu bakabilirsiniz içinize sinmiyorsa herhangi bir bilgisayarda PSU ölçümünüzü yaptırabilirsiniz.

Anladım peki yük altına sokma kastınız tam olarak nedir mesela bilgisayarın uzun süre açık kalması mı yoksa oyunlar ile çok zorlayıp mı hani tam anlayamadım

Anladım peki yük altına sokma kastınız tam olarak nedir mesela bilgisayarın uzun süre açık kalması mı yoksa oyunlar ile çok zorlayıp mı hani tam anlayamadım
Basit yönden anlatmak gerekirse furmark - aids64 tarzı işkence testlerinde oldugu gibi oyunlardada ultra ayarlarda ekran kartı zorlanabilir bunada yük altında terimini kullanırız.

GTA 5 oynuyorsunuz PSU dan şüphelisiniz mesela orta ayarlar tercih edin ultra'ya çekip zorlamak bile bile lades demek gibi oluyor :D

Basit yönden anlatmak gerekirse FurMark - aids64 tarzı işkence testlerinde oldugu gibi oyunlarda da Ultra ayarlarda ekran kartı zorlanabilir bunada yük altında terimini kullanırız.

GTA 5 oynuyorsunuz PSU'dan şüphelisiniz mesela orta ayarlar tercih edin Ultra'ya çekip zorlamak bile bile lades demek gibi oluyor :D

Ultrada oynuyorum bir donma kasma ısınma problemi ses problemi de olmuyor gayet her şey akıcı olduğu gibi yani

Basit yönden anlatmak gerekirse furmark - aids64 tarzı işkence testlerinde oldugu gibi oyunlardada ultra ayarlarda ekran kartı zorlanabilir bunada yük altında terimini kullanırız.

GTA 5 oynuyorsunuz PSU dan şüphelisiniz mesela orta ayarlar tercih edin ultra'ya çekip zorlamak bile bile lades demek gibi oluyor :D
GTA 5 bile açmıyorsa bu PSU niye koymuşlar ki yani açmayın diyorsunuz ben ultrada oynuyorum hani gram sıkıntı görmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı