600-700TL Arası Monitör ve ASUS 23.6inc VN247H vs VIEWSONIC 23" VX2363Smhl-W

• Konuyu başlatan mwsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

mwsg

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba,
600-700TL arası 1920x1080 monitör önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca
ASUS 23.6" VN247H
VIEWSONIC 23" VX2363Smhl-W
bu iki monitör arasında düşünüyorum.

Asus'un avantajları:
Gerçek 1ms GTG tepki süresi
0.6inch daha büyük (pek de önemli değil)
HDMI'a ek olarak DVI desteği olması

Viewsonic'in avantajları:
IPS Panel ile daha yüksek görüş açısı ve daha canlı renkler
HDMI girişlerin birinin HDMI 2.0 olması ve MHL desteklemesi

Web tasarım ve programlama ile de uğraştığımdan renkleri daha iyi görmek yararlı olacaktır ancak bugüne kadar hiç IPS monitör kullanmadım ve bir sıkıntı da yaşamadım bu yüzden aslında o kadar da önemli olmayabilir.

Normalda hiç düşünmeden Viewsonic'i alırdım ancak 5ms GTG süresi farklı bir şekilde 2ms'ye düşürülüyor (yöntemin adını şu anda unuttum) bu beni biraz düşündürüyor.

Siz hangisini önerirsiniz veya bu modeller haricinde öneriniz ne olur?

Ben de birkaç gündür yoğun şekilde monitör araştırması yapıyorum. Viewsonic'in bu modelinde mavi ışık filtresi ve flicker free özelliği mevcut. Asus'un bu modelinde ise bu özellikler veya "eyecare" özelliği yok. Tasarım ve programlama amaçlı kullanacağınızdan dolayı sanırım sizin için önemli bir kriter olabilir.

Fakat Viewsonic'in de stok problemi var. Vatan'da yok. Stokta var gözüken Ankara merkezli birkaç firmayı aradığımda ise satış durumunda İstanbul'dan sipariş geçeceklerini ve 2-3 iş günü süre aldığını söylediler. Alırken deneme şansı olmayacağı için olası ölü piksel durumlarında neler yaşanacağı muamma. Büyük ihtimalle direkt teknik servise yönlendirirler.

Ben de birkaç gündür yoğun şekilde monitör araştırması yapıyorum. Viewsonic'in bu modelinde mavi ışık filtresi ve flicker free özelliği mevcut. Asus'un bu modelinde ise bu özellikler veya "eyecare" özelliği yok. Tasarım ve programlama amaçlı kullanacağınızdan dolayı sanırım sizin için önemli bir kriter olabilir.

Fakat Viewsonic'in de stok problemi var. Vatan'da yok. Stokta var gözüken Ankara merkezli birkaç firmayı aradığımda ise satış durumunda İstanbul'dan sipariş geçeceklerini ve 2-3 iş günü süre aldığını söylediler. Alırken deneme şansı olmayacağı için olası ölü piksel durumlarında neler yaşanacağı muamma. Büyük ihtimalle direkt teknik servise yönlendirirler.

Oyun da oynayacağım ama Viewsonic şuan için en iyi tercih gibi görünüyor sizin de dediğiniz gibi. Hızlıal.com'da mevcut ancak fiyatı biraz daha pahalı. Sebebi sanırım vatan'da fiyat dolar arttıkça sabit kalmış stok olmadığı için diğerinde dolarla birlikte artmış fiyat.

bende o iki monitör arasında kaldım. Konu açılalı baya bir zaman geçmiş. Monitörü aldın galiba. Hangisini tercih ettiniz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı