600-800 TL Kulaklık Önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar kaç gündür araştırıyorum bir türlü karar veremedim. Aklımdakiler şunlar:
Corsair Void Elite: 619 TL.
Corsair HS60 Pro: 680 TL.
Cooler Master MH752:800 TL.
Cloud 2: 750 TL.
Razer Kraken Tournament Edition: 660 TL.
Lütfen bunlardan kullanan veya kullanmış olan arkadaşlar beni bilgilendirip aydınlatabilir mi? Artık karar vermek istiyorum teşekkürler şimdiden.

Dostum en alttaki Razer'ı kullandım, onu geç çöp. Sonra çevremdekilerin ısrarlarına dayanamayıp Cloud 2 aldım ve dedim ki keşke daha önce alsaymışım. G Pro X kullandım = ÇÖP, Arctis 7 Wireless kullandım = İdare eder ama Cloud 2'nin yanında ÇÖP. MH752 baya övüldüğünü gördüm ama hiç kullanmadım. Tavsiyem hiç riske girme, al bir Cloud 2 ve arkana yaslan. Benim kulaklığım daha yepyeniyken ben acaba 1 tane daha mı alsam yedekte dursun falan diyorum. Sana o kadar diyorum Cloud 2 EF SA NE! Corsair'lerden uzak dur, dip ses sorunu yaşayan çok gördüm - duydum. Ses konusunda bi ara çok takıntılıydım, çok araştırdım çok kafa patlattım, en son vardığım kanı: Alıyosun Cloud 2'yi tak çalıştır kullanıyosun ve kulakların bayram ediyo. Güven bana.

Kullanmadım ama ben olsam kesinlikle MH752 alırdım. Hatta MH751 alırdım. Çünkü 26 OHM değerine sahip ve 7.1 veya harici ses kartına da ihtiyaç duymazsınız. Yolladığım videonun 6:45 dakikasında mikrofon testi yapmışlar ve gerçekten çok kaliteli bir mikrofonu olduğu anlaşılıyor. Sadece biraz yakın olduğundan ufak patlamalar yaşamış. Belki bir tek süngeri eksik :) Tabi estetik olarak Cloud 2 daha iyi duruyor. Cooler Master kulaklığın malzeme kalitesi hakkında veya konforu hakkında bilgim yok ama kullanıp olumsuz yorum yapanı görmedim.

En azından Cloud alınacaksa bari Alpha alınsın o da Cloud 2 'den daha iyi. Tabi harici ses kartı ile gelmiyor.

Cloud 2 Takstar temelli ve daha düşük bir modelinden oluşturulmuş. MH751 ise Takstarın üst modelinden oluşturulmuş deniliyor.

Bu arada bende Cloud Silver var ve Cloud 2 ile eşdeğer sadece harici ses kartı ile gelmiyor. Ama ben indirimdeyken çok uygun fiyata almıştım. 60 OHM değerine sahip ve kulaklık ile gelen ses kartına ihtiyaç duymadan her türlü anakarttaki ses yongası yeterli geliyor. ALC892 bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kullanmadım ama ben olsam kesinlikle MH752 alırdım. Hatta MH751 alırdım. Çünkü 26 OHM değerine sahip ve 7.1 veya harici ses kartına da ihtiyaç duymazsınız. Yolladığım videonun 6:45 dakikasında mikrofon testi yapmışlar ve gerçekten çok kaliteli bir mikrofonu olduğu anlaşılıyor.

En azından Cloud alınacaksa bari Alpha alınsın o da Cloud 2 'den daha iyi. Tabi harici ses kartı ile gelmiyor.

Cloud 2 Takstar temelli ve daha düşük bir modelinden oluşturulmuş. MH751 ise Takstarın üst modelinden oluşturulmuş deniliyor.

Bu arada bende Cloud Silver var ve Cloud 2 ile eşdeğer sadece harici ses kartı ile gelmiyor. Ama ben indirimdeyken çok uygun fiyata almıştım. 60 OHM değerine sahip ve kulaklık ile gelen ses kartına ihtiyaç duymadan her türlü anakarttaki ses yongası yeterli geliyor. ALC892 bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşa büyük oranda katılıyorum. Ama ses kartsız modelleri almamandan yanayım, Alpha mesela iyidir hoştur ama ses kartı yok. Bence, tamamen kendi tecrübem, üreticinin çıkarmış olduğu kulaklığa koyduğu ses kartı çok stabil ve yeterli geliyo her zaman.

Arkadaşa büyük oranda katılıyorum. Ama ses kartsız modelleri almamandan yanayım, Alpha mesela iyidir hoştur ama ses kartı yok. Bence, tamamen kendi tecrübem, üreticinin çıkarmış olduğu kulaklığa koyduğu ses kartı çok stabil ve yeterli geliyo her zaman.

Alpha 65 OHM ve anakartın ses yongası gerçekten çok düşükse belki ses seviyesi düşük kalabilir bu konuda kullanmadan bir yorum yapamam. Ancak Cooler Master 26 OHM gibi her anakart ses yongasının destekleyeceği bir seviyede. Kısacası illa gaming kulaklık alırken ses kartına ihtiyaç duymuyorsunuz. 7.1 ise zaten tamamen gereksiz bir özellik.

Dediğim gibi bende Cloud Silver var ve 60 OHM ile gayet ses seviyesi düşük veya kalitesiz kalmadan kulaklığı kullanabiliyorum. Anakartım MSI B450 Gaming Plus ve ALC892 ses yongasına sahip.

Ama bu konuda illa ses kartlı olsun deniliyorsa tabi MH752 alınabilir.

Arkadaşlar kaç gündür araştırıyorum bir türlü karar veremedim. Aklımdakiler şunlar:
Corsair Void Elite: 619 TL.
Corsair HS60 Pro: 680 TL.
Cooler Master MH752:800 TL.
Cloud 2: 750 TL.
Razer Kraken Tournament Edition: 660 TL.
Lütfen bunlardan kullanan veya kullanmış olan arkadaşlar beni bilgilendirip aydınlatabilir mi? Artık karar vermek istiyorum teşekkürler şimdiden.
eğer cidden güzel bir ses kasmak istiyorsan (cs:go pugb rainbow) gibi oyunlar oynuyorsan cloud 2 öneririm ha kulaklıkta razer asla önermem 2 ayda elimde kaldı 850 liralık kulaklık :D eğer öyle hikaye simulasyon oyunları oynuyorsa Corsair Void Elite ve niceleri iyi günler aldığında iyi günlerde kullanmanı dilerim

Ayrı bir mikrofonunuz olsaydı şu kulaklığı önerebilirdim :) Zamanında Amazon'dan almadığıma çok pişman oldum.

Hepinize teşekkürler. Cloud 2 vs MH752'yi değerlendireceğim. Bir de Corsair Void Elite tasarımindan ve mikrofiber padlerden ötürü aklımda kaldı. Artık bu üçü arasından bir tercih yaparım.

Geri
Yukarı