600-800 TL Kulaklık Önerisi

Hepinize teşekkürler. Cloud 2 vs MH752'yi değerlendireceğim. Bir de Corsair Void Elite tasarımindan ve mikrofiber padlerden ötürü aklımda kaldı. Artık bu üçü arasından bir tercih yaparım.

Aslında o seviyedeki kulaklıklarda ses kasmak için hepsinin yeterli geleceğini tahmin ediyorum. Ancak farkı belirleyen mikrofon kalitesi, konforu, malzeme kalitesi, dayanıklılığı, kullanışlılığı, kablo kalitesi, harici ses kartı varsa onun kalitesi, hatta estetiği vs diye gidiyor.

Şimdiden hayırlı olsun umarım beğenip uzun süre sorunsuz kullanacağın bir kulaklığa sahip olursun kardeşim.

Bu arada Cloud 2 ayrı padlerle birlikte geliyor. Biri suni deri diğeri kumaş benzeri bir şeydi sanırım. Yani birini yazın diğerini kışın kullanmanız amaçlı düşünülmüş olmalı. MH752 de ise çıkartılabilir kablo mevcut ve kulaklıklar boyuna asıldığında döndürülebiliyor.

Prosettings sitesinde Pro oyuncuların üst seviye kulaklıklar hariç halen Cloud 2 veya Cloud Alpha kullandığını görüyoruz.

Yani Cloud 2'de alsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Tabi bazı şeyler kişisel olduğundan değişkenlik gösterebiliyor.

Arkadaşlar kaç gündür araştırıyorum bir türlü karar veremedim. Aklımdakiler şunlar:
Corsair Void Elite: 619 TL.
Corsair HS60 Pro: 680 TL.
Cooler Master MH752:800 TL.
Cloud 2: 750 TL.
Razer Kraken Tournament Edition: 660 TL.
Lütfen bunlardan kullanan veya kullanmış olan arkadaşlar beni bilgilendirip aydınlatabilir mi? Artık karar vermek istiyorum teşekkürler şimdiden.

Aslında o seviyedeki kulaklıklarda ses kasmak için hepsinin yeterli geleceğini tahmin ediyorum. Ancak farkı belirleyen mikrofon kalitesi, konforu, malzeme kalitesi, dayanıklılığı, kullanışlılığı, kablo kalitesi, harici ses kartı varsa onun kalitesi, hatta estetiği vs diye gidiyor.

Şimdiden hayırlı olsun umarım beğenip uzun süre sorunsuz kullanacağın bir kulaklığa sahip olursun kardeşim.

Bu arada Cloud 2 ayrı padlerle birlikte geliyor. Biri suni deri diğeri kumaş benzeri bir şeydi sanırım. Yani birini yazın diğerini kışın kullanmanız amaçlı düşünülmüş olmalı. MH752'de ise çıkartılabilir kablo mevcut ve kulaklıklar boyuna asıldığında döndürülebiliyor.

Prosettings sitesinde Pro oyuncuların üst seviye kulaklıklar hariç halen Cloud 2 veya Cloud Alpha kullandığını görüyoruz.

Yani Cloud 2'de alsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Tabi bazı şeyler kişisel olduğundan değişkenlik gösterebiliyor.

Çok teşekkürler hocam inşallah memnun kalırım.
Aynen dediğiniz gibi iyi kötü ses kasma konusunda sıkıntı olucağını düşünmüyorum artık. Sonuçta profesyonel bir oyuncu değilim. Düşündüğüm nokta oyun harici kullanımdaki performansı, konforu ve tabi ki dayanıklılığı. Sonuçta bu kadar para vermişken 1-2 senede arıza çıkarsın istemem. Sizce konfor ve dayanıklılık konusunda son olarak hangisi daha öne çıkar?

Çok teşekkürler hocam inşallah memnun kalırım.
Aynen dediğiniz gibi iyi kötü ses kasma konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum artık. Sonuçta profesyonel bir oyuncu değilim. Düşündüğüm nokta oyun harici kullanımdaki performansı, konforu ve tabi ki dayanıklılığı. Sonuçta bu kadar para vermişken 1-2 senede arıza çıkarsın istemem. Sizce konfor ve dayanıklılık konusunda son olarak hangisi daha öne çıkar?

Cooler master'ı kullanmadım ancak kafada rahatsızlık vermeyen ve konforlu olduğuna dair yorumlar okumuştum. Dayanıklılık konusunda kullanmadan bir şey demem yanlış olur. Ancak kullandığım Cloud Silver bana oldukça dayanıklı olarak gözüktü. Bu kulaklık da Cloud 2 ye benzer sonuçta.

Bunun dışında MH752'nin çıkartılabilir kablosu olması güzel. Sonuçta bazen kulaklıkların kabloları bir şekilde takılıyor çekiştiriliyor ve bir şekilde kabloların dibinden hasar oluşma durumu oluyor.

Eski konularda da bu kulaklıkla ilgili bilgiler bulman mümkün. Biraz eski tarihli paylaşımları karıştır istersen. Yabancı youtube kanallarında da çok olumlu incelemeler izlemiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı