600₺ i7 9700 için soğutucu önerileri

aextron

Hectopat
i7 9700 işlemciye sahibim, kasam ise Dark Prestige modeli işlemcim fazla ısınıyor. Kasama ve işlemcime göre en uygun 400-600 TL bandında soğutucu önerir misiniz? Sadece oyun oynuyorum OC düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O.C. yapmayacağınız için çok pahalı bir soğutucu almanıza gerek yok fikrimce. bu ürüne bir bakın;

O.C. Yapmayacağınız için çok pahalı bir soğutucu almanıza gerek yok fikrimce. Bu ürüne bir bakın;

Bu fiyata reeven hans var. O daha iyi soğutur onu alın. Ama ben 600TL istiyorum diyorsanız.
Şu ürünü alın.

Son düzenleme:
Bence kasayı değiştirsen yerine önü ızgaralı başka kasa tercih etsen daha az risk alırsın. Şimdi alacağın soğutucu da performans olarak tatmin etmeyebilir. Sonuçta içeri kısıtlı miktarda hava giriyorsa işlemci sıcaklığından ziyade kasa içerisine yeterli soğuk hava giremediğinden kaynaklı ısı artışı da söz konusudur.

Bence kasayı değiştirsen yerine önü ızgaralı başka kasa tercih etsen daha az risk alırsın. Şimdi alacağın soğutucu da performans olarak tatmin etmeyebilir. Sonuçta içeri kısıtlı miktarda hava giriyorsa işlemci sıcaklığından ziyade kasa içerisine yeterli soğuk hava giremediğinden kaynaklı ısı artışı da söz konusudur.
kasayı değiştirmem mümkün değil üstte ön ve yan taraflarda hava kanalları var kasadan değilde bulunduğu yerden dolayı bir ısınma yapıyor olabilir mi ama 10 dakika geçmeden 80 derecelere yaklaşıyor

Geri
Yukarı