600 TL E4500 sisteme uygun ekran kartı tavsiyesi

TheKNN

Centipat
Daha fazla  
Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz'ye uygun ekran kartı önerebilir misiniz?
GT710 2 GB düşünüyorum ama iyi diyen var, kötü diyen var. R5 220 2 GB baktım ama Afox, Turbox tarzı markalarda var, onlar da kötü diyorlar. 600 TL bütçem var. En azından CS vb. tarzı oyunlarda en düşük ayarlarda 80-100 FPS alabileceğim ekran kartı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen GT 710 bile alsan darboğaz olacaktır. Bu yüzden ya işlemciye OC yap ya da değiştir derim. Ya yüksek seviye Core 2 Duo al ya da 4 çekirdekli Xeon al sonra GT 710 al derim.

Vallahi hocam ne yalan söyleyeyim OC falan o işlerden hiç anlamıyorum bir ekran kartı zorunlu almam lazım çünkü şu anda PC'yi ekran karti olmadan kullanıyorum yüksek seviye Core 2 ya da bu 4 çekirdekli Xeon'un linkini atar mısınız? hangisi daha iyi olucaksa.

Yok birlrşik değil de biraz sıkıntı yaşatır anakart alacaksan bence bunu alma derim.

LGA 775 yerine LGA 1156 ya geçebilirsin. Ama bütçe yok dersen alabilirsin ben almanı önermem biraz daha bütçe arttır iyi bir şey al.

X3440 sistem alabilirsin belki.

Yok birlrşik değil de biraz sıkıntı yaşatır anakart alacaksan bence bunu alma derim.

LGA 775 yerine LGA 1156 ya geçebilirsin. Ama bütçe yok dersen alabilirsin ben almanı önermem biraz daha bütçe arttır iyi bir şey al.

X3440 sistem alabilirsin belki.

Sen sanırım direk aşağıdaki attığım linktekini al ve işlemcine tak diyorsun değil mi?

Yok aslında öyle demedim illa anakart alacak isen demiştim. Anakart almaya niyetin varsa LGA 775 alma diye demiştim aslında LGA 1156 al onun yerine dedim. Ayrıca bu işlemci AliExpress'te daha ucuz olması lazım. Eğer elinde G41 anakart veya P45 tir vesaire varsa alırsın bu işlemciyi yok G31 varsa (DDR2 RAM olduğunda yani kısaca) tabii p serisi anakart varsa o başka mesele tabii ki.

Try 123.12 | ı ntel soket 775 Xeon X5450 X5450 gerek adaptörü dört çekirdekli 3.0GHz 12MB 1333MHz çalışır üzerinde LGA 775 anakart.

Bak mesela burada yarı yarıya daha ucuz. Anakartın uyumlu ise modlu BIOS ile kullanabilirsin sonra tak RX 550 bak keyfine (bir de soğutucu almayı unutma 125 W TDP değeri var).

Yok aslında öyle demedim illa anakart alacak isen demiştim. Anakart almaya niyetin varsa LGA 775 alma diye demiştim aslında LGA 1156 al onun yerine dedim. Ayrıca bu işlemci AliExpress'te daha ucuz olması lazım. Eğer elinde G41 anakart veya P45 tir vesaire varsa alırsın bu işlemciyi yok G31 varsa (DDR2 RAM olduğunda yani kısaca) tabii p serisi anakart varsa o başka mesele tabii ki.

Try 123.12 | ı ntel soket 775 Xeon X5450 X5450 gerek adaptörü dört çekirdekli 3.0GHz 12MB 1333MHz çalışır üzerinde LGA 775 anakart.

Bak mesela burada yarı yarıya daha ucuz. Anakartın uyumlu ise modlu BIOS ile kullanabilirsin sonra tak RX 550 bak keyfine (bir de soğutucu almayı unutma 125 W TDP değeri var).

Aga yardımın için teşekkür ederim aslında şu an benim tek derdim GT 710 alıp ona uygun iyi bir işlemci almak bu durumda tek yapılacak şey eğer GT710 alırsam senin dediğin gibi 4 çekirdekli Xeon almak.

Aga yardımın için teşekkür ederim aslında şu an benim tek derdim GT 710 alıp ona uygun iyi bir işlemci almak bu durumda tek yapılacak şey eğer GT710 alırsam senin dediğin gibi 4 çekirdekli Xeon almak.

Mantıklı olan o bence de. Aslında bende E7500 işlemci var 3.74 GHz'ye overclock ettim bayağı bir darboğaz azalmıştı bence bir dene soğutucu iyi ise, ki sanmıyorum Allah bilir klasik Intel soğutucusu vardır. Pinti Intel iyi bir şey koymuyor ki. Bende bakır tabanlı bir soğutucu vardı iyi soputuyordu. Tabi şimdi farklı soğutucu takılı 70 dereceyi geçmiyor.

Geri
Yukarı